Prikaz jedne poruke
Stara 21.1.2020, 11:03   #6
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Win 8.1 vs. Win 10

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Moje misljenje je da WIN 10 je stasao u pouzdanog mladica! Ne vidim nikakvu prednost 8.1 nad njim... Ne vidim (za moje potrebe) ni jedan problem sa WIN10... Toliko...
Ne može nešto što izlazi dva puta godišnje da se smatra pouzdanim i gde se non stop neke opcije premeštaju, dodaju, gase...

Windows 8.1 sa Starisback preko koga dobiješ start menu nazad kakav je bio na Windowsu 7 i preko kojeg možeš da disabluješ ćoškove (charms bar) je nešto najbliže sedmici što se tiče izgleda i ponašanja.

Imaš skriptu koja deinstalira sve one metro smejurije od aplikacija i jedino zbog nedostatka Aero glass-a si svestan da nisi na sedmici.

Ako pak hoćeš Windows 10, razmisli od 2019 LTSC varijanti.

Windows 8.1 je podržan do čini mi se oktobra 2023. godine, a do tad će sigurno imati podršku makar od Firefoxa, mada ne sumnjam da će i Chrome raditi.

Poslednje verzije Office-a neće raditi, ali koga briga, Office 2016 je podržan do 2026. godine, dakle duže od osmice.

A šta će biti 2023. i da li ćeš menjati laptop tada? Verovatno da hoćeš i tada ćeš, hteo - ne hteo morati Windows 10.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke