Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2009, 22:31   #19
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

Citat:
mijankovic kaže: Pregled poruke
postovanje,
pokusavam da se snadjem u moru preporuka i bas naidjoh model koji je rasprodat - ASUS K70IO-TY023L

elem, ako neko ima vremena da mi pomogne savetom za alternativni model (trazi se laptop za buduceg dizajnera)
jedina preporuka koju sam za sada spremna da uvazim je da se izbegne AMD procesor

hvala
Dizajner...
E pa ovako, ja sam pre neka 4 meseca kupio Asus K70AB. Malo bi bilo reći da sam prezadovoljan.
Do sada sam imao omanje brdo računara (počevši sa PC-jima negde 1992. godine, kada sam kupio 286 na 12MHz). Od skoro sam rešio da prelazim na notebook-ove a da kante više neću kupovati. Tako sam posle nekoliko modela došao i do ovoga.
Windows 7 64bit verzija instalirala je sve drajvere automatski tako da je ostalo samo još da se zezam sa drajverom koji daje i prečice na tastaturi.
Kažeš da treba da izbegneš AMD procesor? Ni tu ne vidim razloge, posebno za ovo čime ćeš se baviti na toj mašini. Moj notebook radi min. 8 sati dnevno, sa grejanjem (da ne kažem pregrevanjem) nemam problema. I ventilator mu se mnogo ređe uključuje nego što je bio slučaj sa Intel Celeronom koji sam imao u prethodnom notebooku.
Meni je u izboru bilo važno da ekran bude 17", na ovom modelu je rezolucija 1600x900 - odlično (15" je PREmalo za bilo kakav dizajn). Ovaj još ima LED ekran koji ima prilično lep kontrast, žive boje za razliku od LCD-a. Ima 3Gb RAMa, 250Gb hdd, Ati hd4570 i ostalo.
Nema: 56K modem, bluetooth (ali to meni ni najmanje ne treba).
Za programe poput Photoshop-a CS4, Dreamweavera, Flasha, Corel Drawa, Illustratora, zaista nemam nikakvih primedbi. Izuzetna mašina bez obzira na AMD (protiv koga posebno u poslednjih nekoliko godina nemam nekih ozbiljnih primedbi). Za dizajn je procesor manje važan od veličine i kvaliteta ekrana i kvaliteta grafičke kartice (rezolucije, oštrine slike, kvaliteta boja itd.), količine RAMa, prostora na disku, čitača kartica (značajno ako imaš digitalni fotoaparat koji onda ne moraš da kačiš na računar, već kačiš samo karticu), itd. Procesor bi bio važan za 3D rendering i slične poslove.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dbaja na korisnoj poruci:
mijankovic (22.12.2009)