Prikaz jedne poruke
Stara 17.7.2017, 12:41   #35
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

^Plus cene samih igara (neko je pomenuo pirateriju, kao tada bi više ljudi bili okrenuti konzolama jer bi PC izgubio prednost piraterije). Ja recimo imam kolekciju od nekih čini mi se 300ak DVD još iz doba rapidsharea i JDownloadera za promenu IP adrese i hard diska od 320 gb, kada sam skidao svaku igru što mi je pala na pamet iako ni petinu nisam ni instalirao, a kamoli igrao.

Već 3-4 godine, nijednog pirata nisam instalirao na komp, ti diskovi će na kraju završiti kao deo nekog drugog projekta (neka ukrasna LED lampa), jer jednostavno igre se mogu danas kupiti jako jeftino, ako si voljan da sačekaš.
Da, ako hoćeš najnoviji COD ili Battlefield kada ima najviše igrača online, treba kupiti ranije i iskeširati veću lovu. Ja sam recimo Overwatch kupio za 40 Eur, proveo dovoljno sati u njemu da kažem da se višestruko isplatio. Zato sam Witcher 1 i 2 kupio za ukupno 3-4 E na GOG sajtu, više bi me koštali diskovi da narežem pirate nego ovako. Zato ni ta priča o pirateriji više ne pije vodu kao pre 6-7 godina.

Ali zato na PC, mogu da budem mangup/inadžija i kad kompanije krenu da rade ono što kompanije rade (recimo skinu Deadpool, Alan Wake i slično zbog isteka licenci) skinem pirata i daljem imam mogućnost da odigram tu igru, ako je nisam kupio dok je bila dostupna. Dok recimo na konzolama ta privilegija ne postoji ( Silent Hill PT je primer koji mi je ostao u sećanju).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
C64freak (17.7.2017)