Prikaz jedne poruke
Stara 23.9.2008, 19:54   #23
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

@Sarmatian, pretpostavljam da već znaš za backspace taktički meni i kako se njime rukuje ali slažem se, bilo bi mnogo bolje kad bi postojao bar taktički meni za planiranje pre same borbe, da raspodeliš ko bi gde išao na mapi pa kad borba krene svako ide tamo gde treba. Još je bolje da možeš to da menjaš kad god hoćeš al šta da se radi.
Jedino kapiram da možeš da selektuješ samo archere (tj. sve archere) i klikneš im na mapi hold position here ili jednostavno All Archers - Follow Me.
Iskreno nisam nešto koristio taktički meni, dovoljno mi je da vidim gde su neprijatelji, Follow Me svim trupama (pošto uglavnom igram sa konjicom) i kad se dovoljno približim idem na charge samo pod uslovom da su moji konjanici svi blizu jedan drugoga, i onda kao zid projure kroz pešadiju ili strelce. Minimum mojih žrtava.
Naravno, borba sa lordovima je nešto teža, oni obično stave strelce ispred da me ispraše dok oni stoje pozadi sa nešto konjanice i pešadije ali opet, ništa strašno.

Baš me zanima dal su nešto promenili povodom samog AI-a u borbama u 1.003. Skinuo sam tu verziju ali nisam još stigao da probam valjano.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke