tema: Hawken
Prikaz jedne poruke
Stara 28.9.2012, 3:13   #13
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Dobio sam poziv za drugu Alphu igre, eto me sa utiscima za koji dan!

EDIT: Igrao sam već sad... Čista akciona igra ali se tim koji je radio igru potrudio da u svakom trenutku budete svesni toga da upravljate ogromnom, teškom mašinerijom koja nije tako okretna kako se na prvi pogled čini. Mechovi koje dobijete na početku su sasvim dovoljni da igrate normalno i imate dovoljno "kinte" u startu da pokupujete neka oružja i još nekog mecha mada ja nisam ništa za sad kupovao, samo sam odigrao par partija na jednoj od Alpha mapa. Vidi se da je igra u Alpha fazi, većih bagova nema, poneka sitnica tu i tamo ali mapa koju sam ja igrao tokom cele sesije je skoro potpuno bez tekstura sa belim placeholder teksturama, ipak, to ne kvari napucavanje. Igra ostavlja pozitivan utisak i zahteva dobre reflekse, brzo razmišljanje i odlučnost, jer kada se kao light mech nađete prsa u prsa sa jednim od heavy-ja stvari postaju jako za... Khm, teške ali, ukoliko uradite sve što u tom trenutku treba (bacite granatu, opalite TOW i izbegnete bar 2 njegova napada uspešno) lako ćete ga pregaziti. Akcija je stvarno fast-paced, onoliko koliko može da bude kada upravljate mech-om od nekoliko desetina tona.
Igra je zahtevna, prelepo izgleda ali je problem u tome što mi isto radi i na high i na medium a na low jedva primetno bolje. Nisam graphic whore što se toga tiče, kod multiplejer igara mi je bitniji FPS ali ko ima relativno jaku mašinu, dobiće eye candy igru, no smeta mi to što mi se čini da joj fali malčice optimizacije u smislu da izgleda ne koristi sva jezgra procesora, tako da će vlasnici jakih dual-core procesora verovatno biti srećniji po pitanju performansi. Mislim, nije ovaj A6 tako loš CPU pa da predstavlja usko grlo 7670 grafici... Teksture su odlične i detalji i grafički "trikovi" najviše doprinose tome da igra izgleda zaista lepo (procenio sam na osnovu training nivoa koji izgleda vrhunski).

Svaka preporuka. Ako je još neko invite-ovan u Alphi neka se javi pa da raspalimo zajedno neki dan.

Poslednja ispravka: doctor (28.9.2012 u 7:28)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke