Prikaz jedne poruke
Stara 1.1.2015, 1:37   #1
lacroix
Novi član
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc oko novog kompjutera (2015 januar/feb)

evo ovako budzet nije striktan, ali moram da sacuvam dosta para za jedno putovanje,tako da nemam bas ni odresene ruke tj dinamicna je situacija poprilicno,nije jednostavno tipa: ''imas 60k i gotovo'' tacno sam na granici koju sam moram da 'skontam' i to me zeza , ali ako previse potrosim na PC pucacu si u stopalo.isto tako ako premalo potrosim i bude krsh uslovno receno,ne valja ni to
upgrade nije obavezan,svejedno se mozda ne budem vracao u srbiju,ali BILO bi lepo da imam mesta i za upgrade + jeftina maticna.ne skodi

ako bih morao da kazem cifru, neka bude 600 evra ali nije striktno,ali tu negde

generalno Spreman sam i na polovne delove sa garancijom ukoliko je cena odlicna, tj ukoliko se isplati uzeti deo i pokriti tu rupu u budzetu koju verovatno imam
naj radije bih potrosio 200 000 i resio stvar naredne 4 godine ali nemam

kompjuter bi bio SAMO za video igre.ne interesuje me ni word ni .txt dokumenti, malte ne ni filmovi. to znam da ce raditi i na tea peci

ja cu vam dati jednu moju konfiguraciju koje sam mislio,ali verovatno nije bas savrsena,ili blizu savrsenog.
pribojavam se za napajanje i maticnu i odnos snage CPU/GPU , kao i potencijalno losu odluku u slucaju da upgradujem jedno od ta 2 tj. ta Rotacija me zeza u smislu da ne mogu da nadjem pravi optimum rotacije komponenti(Jer nemam neogranicen budzet a ni zavidan prihod, a nit sam nesto pametan),
tako da bih bio zahvalan za vase savete, tj vase konfiguracije pored ove moje koja mozda i nije losa

NOTE: citao sam dosta o amd vs intel, i ne znam, cini mi se da je intel bolji za gaming,pogotovo za arma 3 i Total war igre, koje i nameravam da igram,naravno i mnogo drugih igara ali ne otpisujem amd jer nemam neko iskustvo iz prve ruke

NOTE:ne moram da igram 1080p ultra AA:max 100%(mada 1080p bi bio optimum), ali ne bih voleo da se kompromitujem mnogo.svestan sam da AC:unity (i slicne igre) jednostavno zahtevaju 1000 evra ili su neigrljive ,ali isto tako znam da vecina igara nije bas tolko lose optimizovana

NOTE:ssd i velike kolicine hdda me ne interesuju,SLI/crossfire isto nemam namere da razmisljam o tome.Maticna mi je jako bitno da podrzi sta god stavim na kompjuter (specificno te delove) i da gpu i cpu rade punom parom ali da napajanje nije tipa:100 000rsd , treba mi bang za back,ali da ne bude rizicno. zato sam i ovde ustvari

estetska kucista isto , nemam potrebu za tim. samo da radi kako treba sve od hardvera i da vazduh ide gde treba (0% se razumem u taj provod vazduha)
Budget gaming pc u 3 reci

Intel preferiran,ali nije zacrtano

ne treba mi mis,tastatura zvucnici/headphones a ni monitor



sve cene su iz kompanije koja pocinje sa Em
konfiguracija1:

Procesor: i5 4460 20k dinara
Graficka: r9 280 3gb ,saphire 23k dinara
Maticna: MB LGA1150 H81 Gigabayte GA-H81-D3 6900 dinara
ram: dimm DDR3 4g 1600mhz crucial balistik x2 9000 dinara
Napajanje:600w chieftec gps-600A8,full 5840 dinara
kuciste: stvarno ne znam,sto jeftinije,al da uradi posao ibude kompatibilno
i dovoljno veliko da ne sastavljam hardver 16 sati

konfiguracija2: r9 290 i neki i5 K 3.4ghz polovni za dobru cenu , napajanje obavezno novo i maticna

Rezac/slicno: ne treba

(opet,kazite i svoje konfiguracije u slicnom rasponu)


Hvala svima unapred,znaci mi dobar savet da se resim ove dileme ,zato je i podugacak tekst

ratko

Poslednja ispravka: lacroix (1.1.2015 u 1:46)
lacroix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke