Prikaz jedne poruke
Stara 26.4.2014, 1:34   #2
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Molim za savet vezan za MOBILNE TELEFONE sa Android OS

Citat:
dikinson kaže: Pregled poruke
Ja sam pristalica mobilnih telefona koji imaju tastaturu . Navikao sam da na svake godine menjam telefon ali je sada doslo vreme da ne znam sta da uzmem jer klasican telefon izumire sve ide na tach sa Android OS. Pre nego sto uplovim u te vode da li neko moze da mi kaze neke osnovne stvari o tim telefonima sta se placa a sta ne? Pre svega zanima me internet, ako koristim WIFI da li placam sta svom mobilnom operateru. Da li internet moze da se iskljuci i samo po potrebi ukljuci da se skine mail i pogleda FB i rezultat utakmica i opet iskjuci. Pitam to jer se bojim da ne skida neke dodatke update itd sto ne mogu da kontrolisem. Koristio bih eventuano navigaciju GPS da li za to treba internet? 3G 4G da li je to potrebno i da li moze to da se iskljuci. Da li telefon moze da radi na fabrickom softveru duze vreme ili mora da mu se vrsi stalno update sistema.Jednostavno receno telefon mi je potreban kao telefon a ne za igrice i internet po ceo dan. Kako da se resim suvisnih ikona iz MENIJA
Uf.

Naravno da ne plaćaš WiFi, operator nema ništa s tim.

Naravno da internet može da se isključi kad hoćeš (i WiFi i mobilni net). Svakako savetujem da uzmeš postpaid paket koji ima i internet jer je vrlo zgodna stvar, pogotovo za mejlove koji stižu odmah.

Za GPS nije neophodan internet, ali ako ga ima brže će naći signal.

4G ni nema u srbiji tako da nemaš brige, a nemaš brige ni za 3G jer možeš da biraš između 2G i 3G svakako, mada ne vidim zašto bi to želeo da radiš.

Nema apdejta sistema. Ima apdejta aplikacija, al to je druga stvar.

Ikonice su najmanji problem, jednim pokretom se brišu.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke