Prikaz jedne poruke
Stara 17.9.2008, 9:45   #25
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Veruj mi na rech, 2 godine sam pokushavao da uspem u gamedev-u i na kraju sam odustao. Deset puta sam prepravljao engine zbog toga shto sam video u chemu sam greshio, a onda kad sam napravio neshto normalno i krenuo da pravim igru, morao sam opet da prepravljam neke stvari i na kraju nishta ne ispadne kako si zamislio.
Mozda je trebalo prvo da procitas negde kako se pravi engine, od cega se pocinje, na sta treba paziti, kako organizovati podatke...itd. Tako ti je uostalom kada zapocinjes bilo koji projekat. Ako nije sve detaljno isplanirano, uvek zavrsis sa masovnim prepravkama ili odustajanjem.

Ja sam takodje pocinjao dosta stvari i shvatio ubrzo da sam napravio negde neki propust, pa sam morao da prepravljam postojeci kod (popularno nazvano "oranje koda"). Sada cega kod se uhvatim, procitam negde kako se to pravi i nasta treba paziti i od cega treba poceti

@Eris / Geo
Bolje da vas nagovorimo da odustanete sada, nego za dve godine da shvatite to sami Salim se! Ne znam koliko imate iskustva u gamedev-u, ali mislim da ste uzeli prevelik zalogaj. Razmislite ipak u kakvom ce okruzenju da se odvija igra. Mozete napraviti i platformsku igru sa mnostvo lepih efekata; mnogo jednostavnije ako ste pocetnici.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
Eddy (6.3.2009)