Prikaz jedne poruke
Stara 1.4.2018, 23:08   #14
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Pitanja u vezi kupovine novog misa

Da se nadovezem, mozda nekom bude od koristi. U arsenalu ima bloody tl8a, logi g402 i g502 spectrum. Prvi je koriscen oko 2 godine i nikakav problem nisam imao. Onda sam naleteo povoljno na g402 i uzeo njega, cisto da se obnovim a bloody je ostao kao backup. I onda opet naletim na nov g502 za nekih 7500 i nisam mogao da odolim.

Long story short, g502 stoji vec par dana rasturen na stolu. Plastika iznad desnog tastera je pocela nenormalno da struze, po vec ne znam koji put. Ranije se takodje to desavalo, ali malo teflon spreja je resavalo problem, ali mi je dosadilo na svakih mesec dana spricam sprej i pravim zamascen sloj unutar misa. Problem je sto jos ne mogu da nadjem gde je problem i da ga trajno resim. Pored toga, dvoklik na desnom tasteru se javio posle par meseci (otvorio sam taster i podesio oprugu te je taj problem resen). Posebna prica je lose resen kompartman za tegice, koji je tesan k'o nemacka devica da se tegici jedva mogu nabiti do kraja (a ako se to ne uradi, poklopac ne legne do kraja i onda struze po podlozi samo tako). O cuvenom problemu sa teflonskim stopama necu ni da pricam, zamenske su dobre ali problem je sto ih je gotovo nemoguce nalepiti ponovo kad se skinu (kad god sam otvarao misa stavljao sam novi set, dvostrano lepljiva traka nije drzala na mestu stare a nisam hteo da koristim trajne lepkove).
G502 master race (tek kasnije sam naisao na ovaj subreddit). Sada ocekujem cooler master sentinel 3 advanced (njega sam koristio i mislim da je u odnosu na ovaj POS misonja i po i to upola cene a i mnogo lakse ga je otvoriti i odrzavati).

A da, imam i pomenuti 747h, kod mene je radio dve i po godine, kod devojke jos godinu dana (btw, ona je smrt za periferije, ja nisam video da neko toliko razdrnda misa i tastaturu kao ona). O ceka toplije dane, da ga osmirglam, ofarbam i stavim nove omron prekidace, kroz kakvu je golgotu prosao, zasluzio je sansu za drugu mladost.

Edit: a da, na g502 je prvi put da mi se desilo da je braiding na kablu poceo da se rasplice i cupavi, sto je dovelo do toga da je kacio o ivice podloge i zapinjao, te sam skinuo 'pletenje'.

Poslednja ispravka: makiem (2.4.2018 u 10:31)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke