Prikaz jedne poruke
Stara 5.10.2006, 14:27   #1
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Predlozi i sugestije za SK

Istina je da ima mnogo poruka o predlozima i sugestijama kako da SK bude još bolji, ali su stvarno porazbacani po raznim forumima, podforumima i slično. Volio bih da se ipak otvori poseban topic u kome bi se iznosile razne ideje o poboljšanju svima nama omiljenog časopisa. Doduše, moguće je i da nema više ideja, pa da je takav topic suvišan ...

Pa, da počnem sa svojim predlozima.

- Kao i mnoooogi, želio bih da se vrati Cvet kompjutera. U doba kad je ta rubrika postojala, čini mi se da su te pričice i zezancije bili autorski radovi, lična iskustva, sigurno nisu bile slike i tekstovi skidani sa Interneta ... A ta rubrika je čitavom časopisu davala dušu. Bez nje mi sve djeluje nekako uštogljeno, strogo tenički, bez duha i duše. Kolumna Kuzmanovića je dobar pokušaj, ali, tu on ipak samo iznosi svoja razmišljanja (sa kojim se često slažem), a koja su ponekad i zabavna. Mislim da to nije dovoljno. Ili, makar, neka bude još kolumni. Npr. imate djevojaka u redakciji. Vjerovatno neka od njih može da piše nešto o ženskom viđenju svega vezanog za kompjutere, njihove poglede na sve to, sigurno bi bilo interesantno, tj. mene bi interesovalo.

Također, bilo bi lijepo da u svakom broju imate neku Temu broja. Neki mega test ploča, procesora, grafike, štampača, programa ..... U sklopu toga bi se mogla dati i neka detaljnija objašnjenja i uporedne tabele za npr. razne grafičke čipove, broju pixel shadera, pipeline-ova i sl. - da sve bude na jednom mjestu. Znam - sve se to može naći na Internetu, ali, ako bi tako gledali, onda nijedan časopis ni ne treba da postoji, jer se SVE može naći na Internetu ! Imali ste prije par godina lijepu seriju tekstova o sekvenciranju (muzičkom), npr. Ne znam što vas sprečava da tako nešto radite i sada, sa drugim temama !

Evo, raspisao sam se, trenutno se ne mogu sjetiti što bih još želio, ali, sjetiću se poslije. Pozdrav !
ezenkiel je offline