Prikaz jedne poruke
Stara 20.8.2020, 18:21   #922
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ovo moze samo da bude plus.

Ako si vec razvio sistem placanja za svoje korisnike, sto je itekako investicija, i treba da budes u mogucnosti da ga koristis, umesto da te neko ucenjuje da koristis njihovu uslugu, zato sto eto oni kontrolisu ekosistem.

Ne kazem da Apple ne treba da dobije ni centa, ali ako kompanije vec imaju svoj sistem placanja i nije im neohpodno da koriste Applov sistem, ne vidim razlog za istu proviziju od 30%, kao neko ko mora da koristi Apple transakcije jel svoj sistem nije nikad ni razvio. To je bukvalno ucenjivanje jedne usluge drugom.

I ovde ne govorimo o 3rd party prodavnici, nego o in-game transakcijama.

Uz sve to, maltretiranje developera koji postavljaju besplatne, ubogaljene, verzije aplikacija da ne mogu ni na koji nacin da zucnu kako da plate za te aplikacije (na web sajtu i slicno), jel u tom slucaju lete za Apple prodavnice. Plus dug proces samog approvala gde nece ni da ti kazu konkretno sta ne valja, nego gde sam moras da pogajdas sta im smeta.

Kao što kaže kolega zatvoren sistem koji korisnici vole zbog toga, zamisli da svako pravi aplikacije sa svojom naplaćivanjem otvara se prostor za zloupotrebe tj krađe, ni ja ne volim da svugde na svakom sajtu ostavljam svoje podatke za plaćanje nego mi je bolje na jednom mestu tj preko Paypal-a plaćam, a ti bajo ako si toliko nezavistan (mislim na epic) pa bi sve sam šta će ti onda i prodavnica reklamiraj se sam na svojem sajtu a ne da koristiš milionski auditorijum prodavnice koja je izgradila poverenje u prodavnicu.. šta ako bude zloupotreba a apple nema način da iskontroliše i onda apple kriv..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke