Prikaz jedne poruke
Stara 4.2.2008, 19:31   #10
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: 8800GT BIOS Vmod

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Zašto bi bila sujeta....igramo se malo, ništa više!

LM, ja sam imao mali peh, pa je operacija flešovanja potrajala nekih 15-ak min duže.....ne brinite, nije ništa komplikovano, nego mi je 'ladno crk'o USB fleš usred postupka i kartica je samo gone black! Na drugom kompu sam narezao one fajlove na CD, napravio ga butabilnim i onda "u mraku" nabadao komande i uspelo mi je, modifikovan BIOS je uspešno uflešovan. Zadovoljan sam rezultatima, ali se zaista ništa ne dobija. Protrčao sam kroz par COD4 nivoa (stavih težinu na regular, samo da bih što lakše proletao i da bi bilo što više akcije i pucnjave, da se grafička što više uposli) i na 750MHz (bez obzira na shadere, zaglavi posle nekog vremena), dok je na 740MHz za GPU apsolutno stabilna. 1850MHz za shadere je bio prevelik zalogaj (čak i kad je GPU na 730MHz), tako da sam ih odmah spustio na 1800MHz (da zaokružim, iako rade OK na 1825MHz). Memoriju nisam dirao, jer na 2100 umeju da se pojave artefakti (to sam ranije probao), a 2050MHz mi ništa ne znači, više volim "okrugle" vrednosti.
Summa summarum:
sa prethodno potpuno stabilnih 690/1700 (GPU/sahderi), ovim modom sam dobio isto tako potpuno stabilnih 740/1800. Temp je porasla za možda 1-2°C. Ranije je bila oko 76-77 sa peakovima 78, a sada je 77-78 sa peakovima do 80, ali baš retko i sve to sam ventom na 80% koji zaista nije bučan na toj brzini. U Winu je temp konstantnih 65°C, tako da je sve OK.
Dakle, ovim modom možete izvući otprilike 50/100 MHz više za GPU/shadere (verovatno i više na karticama sa 3-faznim napajanjem) , ali odokativno nema nikakvog dobitka (testovi bi sigurno pokazalil neku minimalnu razliku), tako da se manje iskusnim ljudima ne isplati da čačkaju i rizikuju da nešto zeznu (iako je procedura više nego jednostavna i traje 5 min, može da vam se desi neki peh kao meni, pa da se posle nervirate).
Pa vi ste pravi risker i hazarder U svakom sluchaju hvala sto ste napravili mali sacrifice za nas, sada znamo da(u ovom trenutku) nema potrebe muchiti
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke