Prikaz jedne poruke
Stara 27.11.2010, 18:08   #80
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
RainbowSix kaže: Pregled poruke
Imam problem sa baterijom na mom lap-topu marke HP Pavilion zd8000.Naime prije par dana mi se pojavila poruka sa naznakom da moram da zamijenm bateriju.Neće da se puni...

I meni je ovo juče izašlo. Imam laptop 13 meseci, služi me extra, bez ikakvih zamerki.. TOSHIBA rules, reč je o TOSHIBI Satellite L300. Znači ne zagreva, baterija drži extra (nećete mi verovati rekord držanja mi je 3h od kojih sam pola sata surfovao)..nečujan..ali bukvalno sem kad se uključi kuler.
E sad, juče mi je izašlo identično obaveštenje da se treba zameniti baterija i ja odmah test.. Napunim bat do 100% i izvadim punjač... baterija je držala 1,5 vremena sa konstantnim surfom, uključenim Wireless-om, i na 50% brightness. Znači isto kao i pre..e sad ne znam odkud ovo obaveštenje. Da možda laptop ne predviđa nešto što će se desiti i sl? Inače sam bateriju uglavnom držao na punjaču i jednom u 2 dana isključim i pustim da se isprazni tj. da radi na bat. Koristim WIN7 pa sam negde pročitao da to obaveštenje može da izađe kad baterija uopšte nema problem. Ako neko zna neka pomogne.

Inače da pripomognem i ja temi. Najbolji drug mi je baš pre dve nedelje diplomirao na Elektronskom fakultetu na temi "Baterije,njihovo punjenje, korišćenje, životni vek" tako nešto.. Izneo je mnogo zanimljivih stvari za Litijum-jonske baterije koje su ovde već spomenute tipa da nema potrebe da se formiraju itd, da mogu da se pune bilo kad...ali i zanimljiv podatak da je možete puniti bilo kad na 20%, 55%, 80% nije bitno..ali da je treba uvek pustiti da napuni do 100%, znači ne treba je skidati sa punjača pre toga.

Ja sam ispoštovao sve što se tiče očuvanja baterije a izlazi mi ovo obaveštenje, da li neko zna u čemu je problem??
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke