Prikaz jedne poruke
Stara 30.10.2021, 13:01   #1
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Lian Li Lancool 2 Mesh White Argb

Eto posle 4 godine promenih kućište, od tolikog biranja cooler mastera, naleteh na ovo, a gledajući recenzije, možda i najbolje airflow kućište.

U početku sam mislila da li će mi bela boja odgovarati, bukvalno nisam imala belo kućište od 2003.

Međutim, kada je stiglo, briga o boji uopšte nije bila u prvom planu, naravno da mi se svidela, nego pogled na sam kvalitet izrade. Pa to je teško preko 10kg prazno! Znači oduševljenje je krenulo na prvi pogled: sve je od teškog metala (osim fijokica za hdd), duplo kaljeno staklo sa bočnih strana, mesta za sve koliko hoćeš, odlično skrivanje i rutiranje kablova, čvrst filter za prašinu kod napajanja, gornji filter na magnet, iza prednje maske tri argb ventilatora, hdd kavez se pomera napred-nazad ako kablovima od napajanja treba prostora, a može se i skroz izvaditi.

Montiranje je prošlo relativno lako, tu je uputstvo za povezivanje ventilatora, prvi deo kablova ide na front panel kontroler, drugi deo ide u spliter koji sam na sreću imala i onda na matičnu za podešavanje brzine. Dodatno sam stavila nazad Arctic F12 da izbacuje vazduh. Postoje još dva mesta ispod grafičke za postavljanje 120mm ventilatora da duvaju u grafičku, sklone se ove rešetkice, mada na njih možete montirati ssd ako vam tako odgovara. Ima još dva dodatna argb nastavka za led traku i ako matična ima argb konektor, bojama se može komandovati kroz softver.

Prednji panel ima C i M dugmiće koji su od argb kontrolera. C dugme prikazuje po jednu boju, dok M prikazuje snop prelivanja boja i neke kružne efekte, kao i potpuno gašenje osvetljenja. Zatim ide reset dugme, koje je funkcionalno, što mi se sviđa jer na većini kućišta reset služi za menjanje boja (ili ga uopšte nema) i gubi smisao. Power dugme je šestougaono, istaknuto na sredini, sija belo po ivicama. Zatim je tu ulaz za slušalice, jedan, možda je četvoropolni pa time obuhvati i zvuk i mikrofon, ali samo za slušalice koje imaju takav konektor, ili može samo jedno od toga pošto i simbol kaže slušalice/mic. Pored su dva usb 3.0 ulaza.

Ono što sam primetila kod povezivanja je da ne postoji hdd led kablić, tako da nema crvenog treperenja dok se nešto dešava u računaru.

I zatim najveća mana: pored usb ulaza je poklopac za type-c koga nema.. znači dokupljuje se posebno, ovako kad se skine poklopac, samo je rupica. Ali ok, ne smeta mi, niti zagledam front panel niti imam type-c na matičnoj.

Evo kako to sve izgleda:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6919.jpg
Viđeno:	76 puta
Veličina:	92,1 KB
ID:	58083 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6921.jpg
Viđeno:	57 puta
Veličina:	87,3 KB
ID:	58084 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6920.jpg
Viđeno:	61 puta
Veličina:	88,8 KB
ID:	58085
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke