tema: [Slušalice/mikrofon] Superlux HD-385 (in-ear)
Prikaz jedne poruke
Stara 10.5.2017, 14:36   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Kabal je ovde onaj najprostiji gumeni, tanak, što hoće i da se zamrsi... I na Xiaomi Hybrid i na Rock Zircon je daleko bolji kabal, a i kompletan osećaj izrade. Drugo ove su jedine koje nemaju mikrofon npr. Baš su onako spartanske, ali je sva pažnja otišla na zvuk. Nije za svakoga, ali ko baš hoće što verniji zvuk za što maneje pare - prava stvar.

I nemoj da budeš razočaran uopšte, ako si ti zadovoljan slušalicama tu nema šta dalje da se priča, nismo svi isti. Imam ja par prijatelja koji se ne bi složili sa mnom jer vole naglašen bas i zveckave visoke koje npr. Hybrid pruža, pa sve i da kupe ove oni bi u ekvilajzeru namestili da budu kao Hybrid. A čim uključiš ekvilajzer bilo koje vrste, kvalitet zvuka i sterea odmah opada - barem ja još nisam naišao na player ili uređaj na kom nije tako. I zadnje, ja sve slušalice protnem preko svog DAC-a gde sve te razlike najviše dođu do izražaja. Na prosečnom telefonu nisu toliko velike razlike. Npr. džaba što Superlux ima širu i detaljniju zvučnu scenu kada moj Redmi 3 to odmah zbije nazad.

Tako da bez brige, to što one zvuče ovako dobro ne znači nužno da si ti napravio lošu kupovinu, pogotovo ako ti treba mikrofon, da se ne mrsi kabal... A što se samog zvuka tiče - zvuče bolje i od slušalica koje sam ja platio 35€ pa nikom ništa, život ide dalje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke