Prikaz jedne poruke
Stara 18.8.2014, 17:49   #347
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
5 = LJ...deal with it, sorry.
Izvini, ali već postaje bezobrazno.

Elem,

problem sa PCjem je i dalje taj, što se konfiguracije razlikuju od korisnika do korisnika. PC jednostavno nije jedinstven sistem. Jeste da mu je to prednost, ali je i mana. Ponoviću, prođi kroz forum, i pogledaj šta ljudi očekuju da poteraju, sa kojim konfiguracijama. Izdavaču je cilj da proda što više kopija svog proizvoda. Napraviću paralelu sa knjigama. Kada odneseš svoj rukopis izdavaču, a izdavaču se svidi to što si pisao, poslaće te kod editora (urednika) koji će da (u nekim slučajevima) tvoj rukopis da izmenja do neprepoznatljivosti, ne bi li se što bolje prodao.

To se dešava i video igrama. Izdavači ne žele da rizikuju. Velikim delom i zbog piraterije. Koja smanjuje broj prodatih kopija.

Izdavači te ne primoravaju da koristiš njihov proizvod, odnosno da pristaješ na njihove uslove. Ali ako tržište to dozvoljava, a dozvoljava, zašto da ne?

Kažeš da ćeš piratovati igre zbog toga što ti se ne svidja kako rade izdavači. Pa koj moj će ti igra, ako ti se ne svidja? (piratovana ili legalna, svejedno).

Kao što rekoh ranije, ja mnogo volim američki fudbal. S obzirom da EA ima ekskluzivan dogovor sa NFL-om, Madden mi je jedina mogućnost. U svim sportskim igrama od Pong-a, preko Soccer-a, SWOS-a, FIFE, NBA (Live i 2K), Madden-a, do Dead or Alive Paradise ( ) najveći problem je bio, i ostao, AI. Veći nivo težine = AI više vara. Kukam ja (čak sam i pričao telefonom sa predstavnikom EA), kukaju drugi (operation sports forum, npr) ali ništa. EA i dalje prodaje milione kopija FIFE i Maddena (bar im je NBA pukao). AI je problem, zato što je teško naći AI programere, odnosno, skupi su. (Ortak je, svojevremeno, radio u Kaos studios. Imao je ponudjen bonus od $10.000, ako dovede nekoga ko je dobar AI progarmer). Shodno tome, to je jedno od mesta gde seku troškove/povećavaju zaradu.

Isto kao i tebi, i meni je problem da dam pare za nešto što ne radi kako treba. Neko moje rešenje je iznajmljivanje igara (Gamefly).

Sve ovo su problemi koje industrija ima. Nema veze sa konzolama, nego sa "bottom line".

Za mene konzola nije passe. Ima svoju ulogu (koja meni odgovara) i odradjuje posao kome je namenjena.

Mnogo veći problem je Windows, nego konzole, sa DX-om, .dll-ovima, drajverima... Sve to diže cenu razvoja igre. A kako je profit cilj svake kompanije, rezultat je da se igre prvo razvijaju za konzole, a tek onda preradjuju za PC.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Asmodeus (18.8.2014), bokela (18.8.2014)