Prikaz jedne poruke
Stara 3.2.2014, 14:40   #136
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Ovo je na prvi pogled offtopic, a u stvari nije...

U poslednje vreme sam primetio - po on-line techo sajtovima, forumima, blogovima, video blogovima i recenzijama na YouTube-u itd. - novu tendenciju. Pored (antičke) propovedi o nestanku PC-ja kao igračke platforme u korist konzola i (takođe već pomalo bajate) priče o tome kako će desktop/laptop PC nestati kao kućna i poslovna platforma u korist tableta, sada se širi predviđanje o nestanku igračkih konzola u korist Android/iOS telefona i tableta.

Tvrdi se da high-tech telefoni/tableti samo što nisu stigli konzole po snazi i da će ih stići i prestići u toku života sledeće generacije. I da je ovo poslednja generacija igračkih konzola (naravno, u istom periodu nestaće i PC kao igračka platforma). Alternativna škola misli da će sve preći "u oblik" ali zaključak je isti.

Ne mislim da ima mnogo pameti u ovim tvrdnjama ali su mi vrlo zanimljive kao fenomen. I mislim da je to deo istog fenomena koji širi predviđanja o kraju PC-ja...
"Analiticari" misle da ce free to play igre prevladati u gejming industriji, da ce se svi igrati na Samsung Galaxy-u S4 ili Iphone-u 5S, da ce na konzolama ostati vrlo mali broj ljudi koji bi igrali igre kao i do sad.
U sustini, to bi mogla da bude najgora stvar koja moze da se desi ovom medijumu, jer bi se izrada igara potpuno posvetila monetizaciji i profitu kompanija, cime bi se kvalitet potpuno izgubio.

Srecom, kako istorija pokazuje, uvek postoji deo populacije koji se ne zadovoljava banalnim gejmplejem dostupnim u mobilnim naslovima, koji broji nekoliko miliona, kao i desetine miliona klinaca koji igraju COD-ove, BF-ove, AC-ove i ostale blokbastere. Njima donekle mozemo da zahvalimo svakoj na novoj generaciji konzola i sjajnim AAA. Te igre donose najveci profit kako izdavacima tako i proizvodjacima konzola.

Mada, mislim da i pored njih postoji odredjena baza igraca koja igra kvalitetne naslove koji nisu AAA FPS/TPS shooteri, od nekoliko miliona (mozda i vise) koji odrzavaju te vrhunske developere na povrsini u ovom vrlo nestabilnom moru igracke industrije.

Cak i da dodje do ostvarivanja tog predvidjanja, opet bi se pojavio neki proizvodjac da pokrije trziste koje "trazi" malo kompleksnije igre od mobilnih naslova.

No worries, nece tableti preovladati igrackim svetom
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke