Prikaz jedne poruke
Stara 4.8.2015, 21:24   #8
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Iako je onaj "prvi" Tomb Raider odlična igra, prešao sam je 4 ili 5 puta, kupio sam je na Steam-u na nekom popustu ali i dalje stojim iza toga da je apsolutno jedina sličnost sa starim Tomb Raiderima to što je lik kojeg vodiš žensko i zove se Lara Kroft. I to što se pominje neka drevna carica koja preuzima duše. I to je sve.
Dok su ranije igre bile neka vrsta istraživačkog platformera u relativno skučenim okruženjima i retkim, povremenim akcionim sekvencama, reboot iz 2013 je sve to izokrenuo. Otprilike kao kad bi u nekoj igri imao jako mišićavog baju koji može da nosi dva kalašnjikova odjednom i bazuku pride, baciš ga na neko ostrvo i onda krene da tamani sve što mu se nađe na nišanu. I tog lika napraviš ćelavog, staviš mu bar kod na teme, daš mu ime Agent 47 i igru nazoveš "Hitman". Ma koliko bi ta igra bila zanimljiva (kao prvi Crysis ili Just Cause) to, jednostavno, nije Hitman, ma kako se zvalo.
A šta reći za ovu, sudeći po gameplay snimku, suludu mešavinu Splinter Cell-a i Uncharted-a?? Tek ovo nema dodirnih tačaka sa Tomb Raider-om. Ne kažem da je loše, naprotiv, jedva čekam da zaigram ovo, ali igru su, bez ikakvih problema mogli nazvati bilo kojim imenom, i umesto Lare Kroft glavnu junakinju nazvali Jelenom Karleušom (ona mi prva pade na pamet kao odbojna, plastična lujka) i igra bi, opet bila odlična. I ne bi skrnavili lepe uspomene nas starijih igrača koji su igrali prvi Tomb Raider na Cyrix procesorima, Quantum Fireball hard diskovima i S3 Virge grafikama...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke