Prikaz jedne poruke
Stara 22.3.2021, 3:41   #44
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Pomoć! Best buy konfiguracija do 65k Gigatron vs Win Win

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ne padaju cene polovnih baš tako brzo, a amd drži cenu duže od intela..
verovatno se i tad vodio istom logikom kad je kupio taj i3-4xxx i sad je taj trenutak kad može da kupi polovan jeftino i5-4xxx
Eto i koliko otprilike treba da čeka da padnu cene..
Još ako uspe da proda taj i3 ulaganje mu je još manje..
ja malo-malo pa davim po forumu sa ovom temom (kao i tamo po audio opremi gde vec godinu dana niko da napise ima li nacina da za 100evra dobijem bezicne sluske i sta vec uy to treba, da budu bez laga za komp i tv, igre i filmove). izvinite svi zbog toga. ahaha.

anyway, plasim se da uzimam polovne procesore, jos treba nekom da prodajem svoj i da se ganjam ako mu nesto ne radi (a meni radi). ali kapiram da je ili to, ili da se zavuce ruka u dzep dublje.

to sve ide preko poste ili neke kurirske sluzbe?

kad bi neko hteo da odradi zamenu i3 za i5 ili i7 uz iole pravednu doplatu bilo bi vrh.

nego je fora i sto kad gledam te i5 i i7 procesore koji odgovaraju mojoj ploci, a u uporednim testtovima sa ovim i3 koji imam, ispada da su maksimalno 20% bolji...
nisam siguran koliko bih uopste dobio time.

a ni varijanta da odmah krenem sa kombinacijom ploca, ram, cpu mozda nije losa, ako planiram da uzmem grafu u roku od godinu dana... nego ako onda mora i napajanje izaci ce na kraju 400 evra... sto mozda i nije lose. posle grafu za 250-300 i miran sam valjda narednih 5-6 god?

Poslednja ispravka: polarnimeda (22.3.2021 u 3:48)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke