Prikaz jedne poruke
Stara 6.5.2018, 16:34   #6
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Nedoumice - google search, spajderi, SEO

SEO je rađen totalno ofrlje, mislim da je cela operacija trajala koliko meni treba da u kafani stučem jednu ljutu (i to onu malu od 0,03). Keywordovi su ubacivani kao podnaslovi stranica, mada sam negde čitao da Google to više uopšte ne ferma. Ako mi je za neku bednu utehu, SEO je došao fraj uz dizajn - i sad da se okrenem i zakukam "pa ovo ne daje nikakve rezultate", verovatno ću dobiti odgovor "pa šta oćeš, bilo je džabe".

Vidim da dosta pojedinaca/firmi nudi SEO usluge, čak mi stiže i dosta spama na tu temu i stvarno bi mi značilo da se to odradi kako treba, ali cela ta oblast je mistifikovana do bola i naposletku ostaje pitanje kako da znam kome da dam pare (i koliko) a da znam da će naposletku od toga biti neke vajde.

Keywordovi su vezani za prevodilačke usluge inače. Nije mi od neke velike pomoći što takvih firmi u poslednje vreme ima mali milion, niti što su oglasni portali puni najcrnje izdampingovanih ponuda.

U periodu 2009-2011 otprilike, stari sajt rađen u HTML-u je bio uredno prikazivan u pretragama i dosta posla je išlo preko njega, dok ovaj novi u Joomli Google zaobilazi kao da je kužan. Da li je u pitanju mnogo veća konkurencija danas ili traljavo odrađena optimizacija mogu samo da nagađam.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke