tema: Mafia
Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2020, 12:58   #471
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Prva mafija mi je u TOP 5 "G.O.A.T" igara - šmek, dobra priča, onaj zaista OSEĆAJ da si u 30-im godinama, igrao sam je gotovo svake godine po jednom.
Ovaj remake je uspeo u par stvari - dobra optimizacija solidnog endžina, priča proširena i doterana taman koliko treba da ne postane "bljak", glumci odradili svoj posao poprilično dobro da ti oni stari ne nedostaju toliko, grad predivan, atmosfera još više u stilu tridesetih i taman kad pomisliš da je sve OK oni uprskaju sa 2-3 užasavajuća rešenja. Ako napraviš "CLASSIC" mod za ljubitelje stare igre, učini da automobili imaju u vožnji onaj osećaj krševa iz 30-ih. Bre, u prvoj misiji stare Mafie Tomi vozi Bolt Ace koji mili ulicama i jedva, uz štucanje, prelazi Đulijani most. Ama, imaš osećaj da si u starinskom kršu. U rimejku taj isti auto, u CLASSIC modu startuje kao od šale, a uz most ide gotovo 80 na sat (iako piše 20) i nisam imao ni trenutka osećaja da vozim starinski auto, već nešto što je izašlo iz GTA igara. I to u CLASSIC modu, ne smem ni da pomislim kakva je vožnja u drugim modovima. Prva uprskana stvar - vožnja.
Druga je detekcija pogodaka. Kao da svi neprijatelji nose pancirna odela, ne pancire. Možeš mirne duše da automatom rešetaš lika, ali ako nije u glavu on na to, u većini slučajeva, neće ni obraćati pažnju. ko zna koliko puta mi se desilo da lik iskoči ispred mene, promaši, ja krenem da ga punim mecima iz automata, ali ako nije u glavu on mirno puni oružje kao da se ništa ne dešava. Iako je ponašanje neprijatelja urađeno vanserijski. To kako se kreću, postavljaju, obilaze te i potpomažu jedni druge nisam video još od prvog Half Life.
A kad imaš igru u kojoj 2 od 3 glavne stvari ne funkcionišu kako treba, onda to nije ispalo kako valja.
Da li žalim što sam je kupio? Ne. Da li ću je opet igrati? Naravno. Verovatno svake godine po jednom. Jedini problem je što mi ne pruža radost i uživanje koliko je moglo.

Poslednja ispravka: NastyB (16.10.2020 u 15:03)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke