Prikaz jedne poruke
Stara 12.7.2015, 12:30   #8
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Da li centrala moze da ogranicava brzinu ADSLa?

Modem: "Ej centralo, šta misliš na kojoj brzini bi mogli da se sinhronizujemo? Evo ja mogu da isteram 24Mbps".

Centrala: "Znaš kako, mene su ovde podesili da ti maksimalno pružim 17568kbps a sad koliko će to biti u praksi ne znam".

Modem: "Okej. Sve je super ali ja ne mogu da prebacim 13999kbps i usput imam pucanje linka".

Centrala: "Pfft... Znaš kako se sekiram zbog toga? Ja tebi nudim ovoliko e sad što ti realno ne možeš da koristiš sve što ti nudim to nije moj problem".

Jel sad jasnije kako funkcioniše sistem? Attainable rate nije isto što i rate na kojem sinhronizovani link u datom trenutku radi. Ono što je kod tebe čudno je da iako si bliži centrali (1200m) tvoja SNR margina je jako mala. Prvo što mi pada na pamet je loše postavljen ili neispravan spliter. Spliter mora da bude Annex A tipa (namenjen za klasične telefonske parice) i da bude postavljen ispred svih telefonskih uređaja u domaćinstvu (ili bar tako da nijedan telefonski uređaj u kući i ADSL modem nemaju direktnu vezu). Isto tako, kabl koji ide u ADSL modem mora da bude utaknut u Modem "rupicu" nikako u Phone.

U najgorem slučaju jedino što ti preostaje je smanjenje brzine na recimo 10Mbps kako bi se stabilizovala sinhronizacija linka jer ako ti 14Mbps pravi problema desetka je verovatno prva najniža koja bi radila ispravno.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke