Prikaz jedne poruke
Stara 4.10.2007, 18:51   #10
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Istorijat cRPG igara

U skorije vreme sam se bacio na sakupljanje starih RPGova, vec prema gore postavljenom istorijatu, pa makar i samo u kolekcionarske svrhe (jer su neke stvarno danas ne igrive!). No posto sam sakupio ponesto, sada slede linkovi sa kojih mozete nabaviti mnoge od najboljih RPGova (modovi: a da je legalno naravno).

Dakle:

Olako najveca baza starih RPGova (na koju sam ja naleteo) je legendarni Underdogs, vecini je poznat ovaj odlican sajt i na njemu se moze nabaviti veliki deo starih-a-dobrih RPGova:
www.the-underdogs.info/genre.php?id=7

Dva vrlo bitna serijala (Ultima, Eye of the Beholder) i jos dosta toga nalaze se na ovoj adresi:
http://abandoneer.com/bygenre.php?id=1
*Obratite paznju na izvanredni: Realms of Arkania (Sk je svojevremeno opisao serijal)
**Najbolja Ultima, Ultima VII zahteva Exult da bi radila, lako se nalazi preko googla a i u istorijatu ima link
*** Obratite paznju na Wasteland iliti Fallout 0 jer je obe ove igre napravio Interplay, a Fallout je u sustini samo poboljsani Wasteland

Nazalost za legendarne SSIjeve RPGove ce te morati sami da se snadjete jer idioti i dalje drze prava za ove igre! (Pool of Radiance i sl.)

Postavicu linkove za Might & Magic, Wizardry 4-6, i Bards Tale uskoro! Cim malo azuriram ovaj haos na mojoj kanti.

Do tada.

Ultra vazna napomena: za svaki stari RPG u koliko planirate ozbiljno da ga igrate nabavite obavezno sav prateci materijal (manuale, i sl), jer su cesto neigivi bez njih (uputstva za kompleksne kontrole i interfejs, pa knjizice koje su nekad zamenjivale filmice, sa numerisanim paragrafima itd.) Ovo je bilo pre plug & playa i idiot friendly igara tako da nema za****ncije!
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
FooFighter (4.10.2007), Ketchua (6.6.2008)