Prikaz jedne poruke
Stara 25.3.2010, 15:29   #1
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Par problema (ploče i zvučnici)

Ovako, imam par problema sa pojedinim matičnim pločama i zvučnicima, pa da ne otvaram gomilu tema džabe. Zvučnici i nisu u nekoj hići, ali sa pločama više nemam ideje šta da radim.
Dakle imam 3 komada ploča ECS nForce6M-A V2.0 i V3.0. Pločama su uflešovani poslednji biosi sa sajta i rade kako tako. Tj, butuju one normalno, ali posle nekih nedelju dve od pakovanja u mašine kreće brljavljenje. Prvo se izgubi CD uredjaj u Windowsu, posle dotičnog detektuje sto godina u BIOS-u..Počinju da gube hardove iz butovanja, neki put učitaju sisteme, neki put ne (zavisi dal detektuje hard ili ne). Najgore od svega je to što ne mogu nikako da ih reklamiram, jer mi se stalno vraćaju kao ispravne, a i evo zbog čega. Kad promenim redosled kablova u sata konektorima na ploči, sve radi normalno prvih nedelju dve. Na netu ništa ne nalazim, a ovaj problem me ubija već mesecima. Menjao sam sve živo, hardove, procove, memorije, rezače...Više stvarno neznam šta da im radim.Molim vas pomagajte.

Drugi problem: Preksinoć sam se konačno domogao Microlab-a Solo7C. Zvučnici otkidaju koliko su dobri, ali sam primetio nešto što me ubija u pojam. Dakle, pri slušanju mjuze ( možda i pri igranju, ali to ne mogu da primetim pošto baš na zvuk i ne obraćam pažnju toliko detaljno), čuje se neko random pucketanje i krckanje u zvučnicima.
Prvo sam doneo sestrin komp sa sprata, koji ima neku drljondžu matoru od ploče sa Realtekovom integrušom (AC97), i na njemu sve radi kao sat, nema ni najmanjeg šuma (sve je vezano kod mene u sobi, tako da struja nije u pitanju, zvučnici su vezani na APC Surge Arrest).
Potom sam ih kačio na mob, takodje sve radi kao sat ( čak štaviše aparat je Nokia N70 sa 3,5mm bananicom na onaj Nokijin adapter koji sam ja pravio sam).
Ali kad ih povežem na komp, krene to krckanje, pucketanje i šum. Ploča je Gigabyte GA-EP45-DS3LR, kao u potpisu, sa kojom imam silnih problema već, nemam zvučnih kartica, niti imam para da kupim neku kvalitetniju zvučnu sad trenutno (jbg istapirao se za zvučnjake, apc i ups). Dakle, jel ima barem neki drugi drajver za ovo Realtekovo HD sra*e, koji će kolko tolko da ublaži ovaj problem?
Takodje sam primetio da mi muzika radi, pa 'secne' na sekundu (zastane), pa nastavi. Lampica od harda trepne skoro neprimetno, i tad muzika zaseče. Prvo sam mislio da je do SuperFetcha, pa sam ga isključio, i to je pomoglo prvih par dana, ali sad opet isto, a SuperFetch je isključen. Takodje, igre mi rade potpuno normalno, nema seckanja videa, ali mi zvuk zalaguje (pravi male loop-ve)...Dajte neki savet šta da radim, jer sam na ivici živaca, para i ....
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke