Prikaz jedne poruke
Stara 19.8.2021, 11:59   #11
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: povezivanje dva modema

Da iskoristim ovu temu posto imam neke nedoumice oko dva nacina povezivanja, rade oba, samo ne znam sta mi je bolje.

ISP ruter je cisco, novi ruter je archer c6 1200.

1. nacin povezivanja je iz cisca u WAN port c6, gde mi je c6 operation mode router mode, podesim wifi, komp ukljucim u c6 LAN port i normalno u maticnu lan. Sve radi.

2. nacin povezivanja je iz cisca u LAN port c6, stim da moram prvo u wan da bih uopste imala pristup podesavanjima i postavila operation mode u access point. Kada to podesim i ovaj se restartuje, iskljucim dhcp i zatim kabl premestim iz wan u lan, a drugi lan ide u komp. Nakon sto raskacim wan port, nemam vise pristup c6 podesavanjima, eventulano sa mobilnog iz tether aplikacije samo onako pregled, ili je opcija da vratim u wan da bih podesila nesto. Sve radi.

Mada sad postoji i jos jedan nacin povezivanja da ostavim access point na wan portu, tu sad da li dhcp auto ili off, kako kad.

A konacno pitanje je koja opcija od ovih je najbolja? Posto se na c6 bezicno kaci prolink extender, a na taj prolink tp-link extender, a ostali uredjaji poput mobilnih, laptopa i kompjutera usput, na koju mrezu stignu. Kada ce biti najmanje konflikta u ip adresama i tako sta vec ide uz to?
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke