Prikaz jedne poruke
Stara 5.11.2016, 20:21   #13
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Koristio sam par ROMova nakon koriscenje 5.1 TouchWiz-a od Samsung-a. Svi ROMovi su bili daleko brzi i imaju mnogo korisnih funkcija, ali nijedna kamera i muzicki plejer nije mogla da pridje originalnim aplikacijama. Muziku sam prestao da slusam preko telefona a koristim Open Camera koji po nekim stvarima bolji od ugradjene aplikacije za kameru na S4, ali nema neke druge stvari (HDR, stabilizaciju slike, istovremeno snimanje prednjom i zadnjom kamerom, slow-mo, timelapse...). Upravo koristim Android 7.0 i prezadovoljan sam- izuzetno brzo radi i ima korisnih opcija.

Sto se tice konkretnog instaliranja custom ROM-ova na L7- isprati neko uputsvo na netu. Ukratko trebas custom recovery da instaliras (to je kao BIOS), onda skines .zip fajl ROM-a koji te zanima, prebacis ga na externu memorijsku karticu, pokrenes custom recovery i iz njegovog menija selektujes zeljeni ROM. Dalje nista ne diras, ali kreni sa skroz punom baterijom jer prvi boot moze npr 10 minuta da traje. Dalje je potrebno da instaliras Google Play usluge (GAPPS). Ako ne zelis GAPPS onda instaliraj F-Droid.

Ako root-ujes onda mozes i da overklokujes i downclock-ujes CPU i GPU i, ono sto je meni zanimljivo, podesavas politiku procesora (da li ce da bude u performance ili powersave modu, ili da interaktivno menja hz ili da bude konzervativan po pitanju menjanja).

Svi Google-ovi servisi su potrebni za funkcionisanje Play Store-a.

Umesto Messenger-a koristi MaterialFBook (mozes na F-Droid da je pronadjes)- mozes da dobijas u real-time obavestenja za notifikacije i poruke, ili da podesis da na npr. 1 sat proverava
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke