Prikaz jedne poruke
Stara 3.5.2013, 16:43   #1
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem sa grafikom

Cao ljudi,

Imam jedan, za mene neresiv problem, koji sam, cini mi se, 99% locirao na grafiku ili nesto u vezi iste (kabl, mozda?)

Ukratko ovako,

Od kako sam nabavio 660gtx twinfrozr 2 imam samo probleme. Prvo je tu bila windows 7 instalacija koja je vec bila dotrajala ali sa prethodnom karticom je radila sasvim ok. Poceo da mi se resetuje i to, da bi uspeo da sa iskljucivanjem auto-reseta vidim da je ntoskrnl.exe problem. Uglavnom, nema veze, ajde, hteo sam inace da pravim novi sistem, nabavio inace nov SSD da probam, pa odlucim sa ortakovom osmicom, aj da vidimo kako radi.

I .. ono, radi super u pocetku, igrice lete, sve je kul.. medjutim nasumicno se resetuje komp, uglavnom u brauzeru, ne u igricama. Probao sve zivo, menjao brauzere, fles, drajvere.. nista.. smor. Vidim ima dosta ljudi sa osmicom problem, reko ajde, ******, vraticu 7.

Odlucim u medjuvremenu aj kao stavicu AHCI ne IDE, kad vec radim sve to, i instaliram sedmicu. I sve radi kul, do momenta dok ne pokusam da instaliram BILO KOJI graficki drajver, posle cega se neumitno resetuje komp nekoliko sekundi (5-15) posle butovanja windowsa. Iskljucim naravno auto reboot, stavim error log, ali dzabe.. nema BSOD-a, i dalje resetuje, a jedino prijavljuje da se neocekivano resetovao. U medjuvremenu, primetim da se resetuje ponekad, jaaako retko, ali ipak resetuje cak i bez drajvera posle nekog vremena.

Instaliram osmicu opet, jbg, i, opet ista prica.

I uglavnom, eto nas.. ja apsolutno nemam pojma sta dalje, sem da vidim da probam neku drugu karticu i kabl, sto trenutno nemam pri sebi.

No, pre nego sto to uradim, ako biste mogli da date neke ideje, bio bih vecno zahvalan. Dakle, PSU definitivno radi, memorija takodje, SSD takodje radi savrseno.. da li je moguce da AHCI nekako ima veze sa resetovanjem a bas specificno da bez greske resetuje posle instaliranja grafickih drajvera? (deluje mi nelogicno) Ipak, ono, ne znam, ploca je p55a ud4 rev. 1 i citam da ljudi ne koriste sata 3 posto njihov marvell driver lose radi sa ssd-ovima.. ili ih i ne butuje. Stoga sam i instalirao na sata 2, pa samim tim i ssd radi sporije nego sto bi mogao.. ali opet RADI.. ne znam zasto bi ovo predstavljalo problem, ali, dobro, priznajem da sam mozda glup

Sta jos.. ostatak sistema.. dva stika od po 4gb ddr3 rama, i5 750 procesor, maxtor koji mi je slave na 500 giga i samsung 840 master na sati 0 koji radi sad u vec pomenutom AHCI-ju.
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke