Prikaz jedne poruke
Stara 25.2.2006, 4:22   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

@AstraLogos

Daj kaži mi koji VHS snimak je dostojan DV-a. Pa i ja se bavim montažom odavno i kroz moje ruke je prošlo isto toliko svadbi, krštenja, sarana i "dragocenih uspomena" pa opet na svakom snimku se vidi da je kaseta hiljadu puta pregledana, pojavljuju se štrafte sa donje strane filma, kao posledica glave koja je non stop drljala po snimku.

I posle toga mi kaži da je neka VHS kaseta dostojna toga da dospe u DV.

OK što se tiče kratkih spotova i tako to onda OK ali čovek pita za kasetu a to je već potpuno druga stvar.

Inače namerno sam napisao protok od 6000kb/s i naveo kvaliet od 100% zato što po defaultu kvalitet stoji na 666 od ukupno 1000. 100% treba da ide jer na 666 ostavlja previše "kockica" kod kompresije.

Nego pošto vidim da se manje-više razumemo imaš li predstavu gde bih mogao da prebacim neke kasete iz BETA formata na DVD. Mislim ili prebacivanje ili da nabavim negde delove za video.

U pitanju su vredne uspomene takođe ali za razliku od VHS-a BETA sistem treba videti i čuti. Po meni to j već dostojno DV-a ali znam da od toga nema ništa. Nisu onih 25 kila od videa džabe.

A što se tiče lokalne televizije,... Bez uvrede ali to tek nje merilo. Ako televizija nije kalibra RTS onda je ne priznajem. Lokalni "sateliti" bili su i ostali drugorazredni amateri. Daleko od toga da hoću da kažem nešto u fazonu "nemaš pojma" jer te uopšte ni neznam. Hoću samo da kažem "radio sam na lokalnoj televiziji" meni ne znači ama baš ništa već znanje.

Poslednja ispravka: holodoc (25.2.2006 u 4:37)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke