Prikaz jedne poruke
Stara 15.6.2017, 16:24   #712
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Meni update kernela nikada nije pravio problem sa nVidia drajverom, ne koristim RR distroe. Virtuelne mašine sam koristio samo da pokrenem Visual Studio kada mi baš zatreba, a ne mogu / ne bi da resetujem, i to mi nije pravilo nikakve probleme. Mada, verujem da se dešavaju jer se par njih požalilo na iste. S druge strane, sa AMD drajverima igre gotovo da i ne možeš da pokreneš, bar ne ništa ozbiljnije, a uvek sam imao solidno jaku kartu i najčešće AMD na desku. Na Steam-u imam brdo Linux igara i retko šta radi kako treba. Često ima problema sa reprodukcijom, bespotrebno se opterećuje procesor i kada je uključena i radi HW akceleracija. I dalje u mnogo kombinacija ima problema sa tearing-om, i i dalje HW akceleracija u browser-ima ne radi stabilno. Bez obzira da li koristiš otvoreni ili vlasnički drajver. Čak mi se čini da je stari fglrx radio na kraju dosta bolje i stabilnije od ovog Pro drajvera. To je problem, to su neke osnovne funkcije koje grafička karta treba da omogući, a kada kartica od 200+ evra to ne može, mora da ima nekog problema. Toga na nVidia kartama nema, a igre ne rade samo par frejma više, nego, za razliku, rade i to rade dobro. Na kraju, jesi fanboy. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke