Prikaz jedne poruke
Stara 20.5.2017, 15:40   #25
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Dobijam vec zadnjih nekoliko mececi mejl sa pitanjem da li imam neke uzore i sta je uticalo na pravljenje White Wolf i Code: Evolved sveta. I mislim da je krajnje vreme da odgovorim

Kao inspiracija za stvaranje sveta u kome se odvija White Wolf 1 i Code: Evolved - White Wolf 2 posluzile su 3 PSX igre.

Prva igra je Final Fantasy 7. Sam koncept Life Stream-a iz FF7 mi je oduvek bio fascinantan. U White Wolf svetu Life Energy je u sustini Life Stream iz FF7. Medjutim Life Energy funkcionise na drugaciji nacin. Same posledice zloupotrebe Life Energy su daleko stetnije. Takodje steta same zloupotrebe je vise prikazana na licnim primerima (u ovom slucaju na primeru Semidori vuka i sove) nego globalno. Svet (pa i ceo univerzum) mogu biti unisteni ali u White Wolf svetu to je jos i najbolji ishod koji moze da se desi.

Druga igra koja je posluzila kao inspiracija je Tomb Raider. Uticaj Tomb Raider igre se ogleda u samom dizajnu nivoa. White Wolf i Code: Evolved su Metroidvania igre ali igrac nece istrazivati jedan veliki svet, vec ce istrazivati razlicite krugove (kao u Tomb Raider igrama). Na ovaj nacin igracu ce biti mnogo lakse (a i mnogo brze) da se vraca na stare lokacije i upotrebi novi item koji je pronasao. Tehnicki u ovakvim igrama tu funkciju imaju teleporti. Ali ovo je po meni bolji dizajn zato sto se itemi prilikom svakog ponovnog posecivanja kruga resetuju. Na taj nacin igrac ce moci svaki put kada igra krug da ga istrazuje kao da ga igra prvi put (za razliku od klasicnih Metroidvania gde kada igrac otkljuca sve teleporte, vrata, kovcege.. sve ostaje otvoreno).

Treca igra je po meni najbolji RPG svih vremena i sluzi mi kao inspiracija ne samo za White Wolf i Code: Evolved vec uopsteno za moj celokupni rad. Parasite Eve. Obozavam mracnu stranu biologije i uzasno brutalne naucne eksperimente. Parasite Eve je glavni razlog zasto volim da pravim mracne sci-fi fantasy metroidvanie. Toplo preporucujem Paraside Eve svim ljubiteljima teskih, "realnih", mracnih RPG-a.

Sto se samih Code: Evolved vesti tice trenutno radim na sedmom (finalnom) krugu. Posle toga ostaje jos zadnja kraljica i 2 bonus kruga i to je to sto se vukove strane price tice.

A evo i jedne slike koju je uradio digitalni umetnik Andrja Drenovakovic
https://www.facebook.com/andrijadren...?ref=bookmarks

mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke