Prikaz jedne poruke
Stara 17.6.2009, 16:06   #3
Mirste
Novi član

Član od: 17.6.2009.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless internet po kuci sa Acces pointom i wireless rounterom

Hvala na javljanju!

Mislim da nisam bio bas jasan. Sada cu malo bolje objasniti moju situaciju.

Koristio sam wireless internet 3 godine, vremenom oprema je dotrajala, kupio sam Acces Point i externu antenu koju sam povezao sa AP-om koaksijalnim kablom, zatim sam AP podesio da radi kao client i AP povezao sa racunarom UTP kablom. Sve je ok, to i sad funkcionise. Nacin konekcije sa mojim provajderom je sledeci, on u svojoj bazi ima MAC adresu uredjaja koji se konektuje na internet (pristupnu tacku provajdera) zatim se ja sa rracunara konektujem klasicnom konekcijom sa userom i passom.

Zelim da se otarsim kablova pa sam uzeo Wireless router koji bi mi trebao omogu'iti net i na ostalim racunarim. Ok je ako je jedan ra;unar konektovan preko UTP-a ali ako su i ostali onda mi je to previse kablova. Plan je sledeci da jedan racunar sa routerom povezem UTP-om, ostala dva PC racunara wireless USB adapterom odnosno wireless PCI karticom, laptop ima integrisan WLAN u sebi.

Pokusao sam kao sto si mi ti rekao ali to ne pali, jednostavno se postavlja pitanje a kako AP zna user i pass za net... Hvala na pomoci. Srdacan pozdrav!
Mirste je offline   Odgovor sa citatom ove poruke