Prikaz jedne poruke
Stara 28.6.2009, 17:32   #16
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Komp kao idealno Audio/Video reshenje (HTPC)

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Da da naravno, al nisu ni oni dovoljni za TrueHD i ovaj DTS. To zvanicno moze samo HDMI.
Nije tacno, probao sam TrueHD i DTS-HD preko optickog kabla na Marantz pojacalu prilikom testiranja LG BD370 i sve je radilo bez problema.
Citat:
Plagy kaže: Pregled poruke
DVD citach ne bi stavljao uopshte, prikljuchivao bi prenosni HD na USB.
Gresis, nije skupo i jako je korisno za pustanje mkv fajlova koji mogu da stanu na DVD-R
Citat:
Plagy kaže: Pregled poruke
Molim vas ako mozete da mi pojasnite ovo oko muzichkih kartica, ulaza i kablova. Ne mogu bash da vas ispratim. Ono shto ja hocu je da dobijem kvalitetan zvuk (kao da sam pustio muziku sa npr. Pionirovog audio CD playera), planiram i da kupim dobre kablove (od kompa do pojachala i od pojachala do zvuchnika).
IMHO: Svaki bolji DVD/CD plejer ce reprodukovati bolji zvuk od vecine zvucnih kartica, verovatno zbog medjusobnog "ometanja" ranih komponenti unutar racunara... probaj za pocetak sa integrisanom zvucnom (biraj plocu koja ima opticki/digitalni zvucni izlaz) pa ako ne budes zadovoljan uvek mozes da dokupis neku zvucnu kartu viseg (kvaliteta) cenovnog ranga.
Ako nije tajna, koje pojacalo i zvucnike posedujes?
Citat:
Plagy kaže: Pregled poruke
Koja je minimum grafichka kartica da moze da pushta full HD video?
Sve novije graficke kartice imaju podrsku za HD video, problem moze nastati sa "nekompatibilnim" mkv filmovima koji se "oslone" iskljucivo na procesorsku snagu. Pozeljno je imati i jak procesor i noviju graficku kartu.

Mogao bi malo da nam olaksas posao kad bi rekao koliko planiras da ulozis u HTPC
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Plagy (28.6.2009)