Prikaz jedne poruke
Stara 27.6.2009, 23:29   #8
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.848 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Komp kao idealno Audio/Video reshenje (HTPC)

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Preko kompa ne mozes da pustas Dolby TrueHD i DTS HD-MA zvuk. Jedni nacin je da nadjes zvucnu koja ima HDMI izlaz i onda tu zvucnu povezes na pojacalo (A/V receiver) koji podrzava decoding tog zvuka.
Ako je vec odlucio da spoji komp na pojacalo postoji mogucnost da zvuk ide preko optickog (S/PDIF) ili digitalnog (Coaxial). Naravno u zavisnosti od toga da li pojacalo ima digitalne ulaze.

Citat:
Plagy kaže: Pregled poruke
Hocu da napravim komp koji bi drzao u dnevnoj sobi pored TVa, pojachala i zvuchnika.

Hocu da isposhtujem neke kriterijume:
- da je tih (silent)
- da kucishte nije veliko i da je lepo (crno ili sivo)
- da moze da pushta Full HD video
- da zvuk bude u klasi zvuka koji se dobija iz Audio CD i DVD playera
- da mogu da koristim internet i media centar

Taj rachunar bi prikljuchio na full HD TV, Cambridge Audio pojachalo i na stero Mission zvuchnike.
Molim vas pomognite mi u odabiru komponenti, narochito sam pogubljen oko zvuchne kartice.
Ono sto tebi treba je obicno jako skupo (HTPC) kada ispuni sve te zahteve (narocito po pitanju buke i jacine procesora)
Kupi veliki kuler za procesor koji (ako je ikako moguce) ima regulaciju broja obrtaja za (veliki) ventilator. Sto vise pasivnih komponenti (graficka zna da bude jako bucna posle nekog vremena).
Dakle: Quad procesor sa velikim tihim hladnjakom (Cooler Master V8 na primer), novija graficka karta sa pasivnm hladnjakom (osim ako ne mislis i da se igras), jako napajanje sa velikim hladnjakom (rezerva snage nikad nije na odmet),...
Mislim da ce ostali clanovi imati bolje predloge oko izbora tacnih komponenti ali to vise zavisi od toga koliko si para spreman da izdvojis za ovo multimedijalno zadovoljstvo...

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Plagy (28.6.2009)