Prikaz jedne poruke
Stara 6.10.2009, 0:34   #1
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Laptop i LCD TV sa HDMI vezom - ne radi više

Pozdrav,
Resih da povezem moj nedavno kupljeni laptop (ACER 5536) sa tv-om preko hdmi kabla. Ubodem kabl, pustim tv, izaberem odgovarajuci ulaz na tv-u (HDMI 2) i slika desktopa se odmah pojavila na tv-u. Onda mi pade na pamet da iskljucim ekran laptopu da ne rade oba za dzabe i otvorim display properties - tab settings misleci da sigurno tu moze nesto da se uradi.Posto nisam imao predstavu sta bi trebalo da uradim ja odaberem monitor broj 2 i cekiram Extend my windows desktop on this monitor , tek da vidim sta ce se desiti. Na Tv-u se pojavio deo desktopa ali uvecan(valjda posto je rezolucija 640x480). Potom sam iskljucio ovu opciju i izgubio sliku na tv-u. Ne secam se da li sam menjao nesto oko rezolucije tada. Posle sam menjao rezolucije i monitora 1 i 2 u tabu settings ali nista, stalno crno na tv-u i pise nema signala. E sad ima li neko predstavu sta sam ja tu zeznuo? Da mozda nije crkao kabl iz nekog razloga(ako je to uopste moguce), tako mi deluje, ne znam kako da proverim? U pitanju je neki obicni kineski od 3 m. Da nije mozda izlaz na kartici crkao? Mozda neka rezolucija treba da se podesi? Hvala na pomoci.

Poslednja ispravka: milanp (6.10.2009 u 1:24)
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke