Prikaz jedne poruke
Stara 26.12.2020, 21:31   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Samsung 43 Q60T QLED TV

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ono sto mene zanima jeste da li menjanje te stavke u servisnom meniju ponistava garanciju?
Da budem iskren ne znam, mada ne bi trebalo i sumnjam da iko kad popravlja hardverski kvar prčka po meniju da vidi da li si mu menjao neki od hiljadu parametara... ako serviseri uopšte imaju predstavu šta je default. Tako da ne smem da tvrdim ali sumnjam da bi ikakav problem bio zbog toga.

Inače, evo neka zapažanja ako rešiš to da radiš. Ono podešavanje min PWM ne utiče samo na minimalni dimming već na neki način i na minimalni brighness koji posle ti možeš ručno da namestiš. Dakle kad sam ga odvio na 100... nisam više mogao uopšte da smanjim pozadinsko koliko to inače radim, da li odvrnuo backlight do max ili na min... opseg promena je minimalan, TV je sve vreme rokao prejako osvetljenje i kao i svaki LCD kad roka max osvetljenje prilično loše izgledao.

Ja sam zato uradio sledeće... pošto pozadinsko uglavnom držim na 35-40%, namestio sam da PWM min bude 35%... sada za isto osvetljenje u ovom običnom meniju moram da spustim brojku da bude još manja nego ranije ali kontrast i crna su odlični a nikakav dimming ne vidim. Tj. težiš da taj PWM min pogodiš da bude što bliži procentu pozadinskog osvetljenja koje inače koristiš, može i malo niže jer se dimming od par procenata ne primećuje. Ako ga ipak postaviš više, nećeš moći ni ručno da ga spustiš koliko ti treba iz običnog menija. Dakle min PWM ograničava i dimming i tebe istovremeno, pa gađaj da odsečeš njega ali ne i sebe.

Inače, TV se u nekom trenutku apdejtovao i ponovo se vratio na default postavke pa sam mu isključio auto apdejt. Pustiću jednom godišnje i to je to, šta ima da se zeza non stop, kao da će nešto bitno da dodaju.

Da su retardi što ovu opciju nisu ostavili otvorenu u normalnom meniju - jesu. Ali uz malo vratolomije se ipak dobije taj odličan nativni VA kontrast koji kod IPS-a ne biva sve i da dubiš na glavi. Tako da nisam neki fan samsunga već prosto biram po meni manje zlo.

@Laskaris
Koji je to model kod tvojih što je ispran i mutan? Ne znam šta se na tom primerku dešava, ali nešto nije kako bi trebalo da bude. Probaj sa postavkom PWM min na neku nižu vrednost...nešto tu nije u redu i ne bi smela slika da bude ispranija od bilo kog IPS panela. Nisam od onih što kupi nešto pa se zaljubi u marku, a često me cimaju da im kalibrišem TV pa puno stvari detaljno isprobam... Ovi noviji Samsunzi su definitivno među najkontrastnijim TV-ima na tržištu a obrada slike je vrhunska, ne shvatam otkud se javlja ta pominjana mutnoća.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Lex987 (27.12.2020), polarnimeda (27.12.2020)