Prikaz jedne poruke
Stara 13.9.2015, 12:28   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Samsung 40H6400 TV

Uglovi gledanja

Minus nalazim u lošijim uglovima gledanja. Znači širina jednog kauča i 3 osobe mogu da vide tu odličnu sliku, a ako imate nekoga sa strane taj će već da vidi bleđu crnu i ispranije boje. To je naravno negativna strana PVA panela. Lično TV uvek gledam pravo, tako da mi taj detalj nije nikakav problem.

Gameing sa PC-a

Prvo reakcije je naravno: O yeah! Witcher 3 na velikom ekranu. O yeah! Druga reakcija je: pa kontrole mi kasne. Tj. odziv TV-a na sliku ima kašnjenje od nekih 80 ms koje je sasvim dovoljno da tužno gledate kursor miša kako kasni za vama, a naravno i sve komande u igrama. Na svu sreću, kada se ulaz TV-a u meniju nazove PC, to se drastično popravlja, tj. prepolovljava na nekih 40 ms. Igranje Witchera 3 sa joypedom je sada sasvim ok, međutim u dirketnom poređenju sa monitorom koji stoji pored se i dalje vidi blago kašnjenje. Znači brzi takmičarski FPS-ovi i sl. su no-go za ovaj TV. Koliko znam Sony tradicionalno ima modele sa najnižim odzivom (oko 23 ms).

Takođe vredno pomena je da u PC modu nemate pristup nekim naprednijim podešavanjima slike kao što su ovi za pokretnu rezoluciju. To jest cena bržeg odziva je manje procesiranje slike.

3D

U pitanju su active shutter naočare koje se sinhronizuju sa TV-om i rade na dugme bateriju koja po navodima može da traje 150h a onda se moraju kupiti nove (oko 200 din kom). Naočare su lake i lepo obilkovane. Slika sa njima i je i dalje dovoljno svetla, 3D efeat je vrlo dobar i lepo izražen. Rezolucija i pokreti su bolji nego na pasivnim naočarima koje sam imao priliku da koristim sa LG tv-ima ali ivice objekata pri bržim pokretima ipak postaju blago nazubljene. Mana je blago vidljiv crosstalk (duhovi pored objekata). Što se mene tiče, 3D je proban čisto testa radi i sasvim je fino odrađen, ali mene lično slabo zanima jer je cela tehnologija još uvek nezrela.

Ostalo i zaključk

TV kanale još nisam isprobao jer tek treba da uvedem digitalni signal a bez toga je kvalitet slike smešan i za sada ostaje na rezervnom manjem TV-u.
Smart opcije takođe nisam isprobao jer imam samo kablovski modem bez rutera, a iskreno me i ne zanimaju, TV je ionako spojen direktno na PC koji je more smart od njega. Kretanje kroz menije je dovoljno brzo ali sa obzirom da se hvale Quad Core porcesorom moglo je to i malo hitrije.

Generalno vrlo dobar TV sa bogatom pratećom opremom. Odličan kvalitet slike. Za filmove je odličan, za gameing može da prođe ali nije idealan. Za punu kuću ljudi i gledanje iz ranzih uglova ima boljih. Lično, za moje potrebe sam jako zadovoljan njim. Uz trenutnu cenu odlazećeg proizvoda rekao bih da je odlična kupovina.

I dok čekam da uzajmim bušilicu i montiram TV na zid, monitor je za sada izguran na stranu a ja uživam u Witcheru 3, fotelja style.


Poslednja ispravka: Aibo (13.9.2015 u 12:58)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
malo blesav (13.9.2015), Mocko (14.9.2015)