Prikaz jedne poruke
Stara 16.8.2006, 15:16   #13
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
dbaja kaže:
Lično sam se uverio (iako i sam nikada ranije nisam mogao da prihvatim da firma koja pravi klime pravi i fotoaparate) da i Samsung koji je jeftiniji od 200€ ima podjednako "dobar" kvalitet, ako ne i veći od nekih Canona (opet u tom rangu).
Tu ulazi i kvalitet optike ali i svestranija namena. Kod nekih Canona mi se ni najmanje ne sviđa recimo ono što sam ranije već naveo (potreba za Canon software-om da bi preneo fotke na PC). Jako mi se dopada da kad već kupiš karticu od nekih 512Mb ili 1Gb - ona može da posluži i kao medij na kome ćeš moći da preneseš neki program s jedne na drugu mašinu (jako cenim kad iz Total commandera radim sa aparatom). Ali to i dalje ne znači da bih ja pre kupio aparat marke Samsung pre nekog Fuji-ja ili TV marke Samsung pre nekog Sony-ja itd...
A kad smo već kod Canon-a, uvek bih pre uzeo Nikon-a, Fuji-ja ili Olympus-a. Canon mi se nalazi na kraju ove liste. Ali to je samo moje iskustvo i afinitet.
Gledao sam slike sa nekog Samsunga 4mpx (neznam tacno model) koji je kostao isto kolko i moj Ixus 40 i veruj mi nemogu da se porede. Stavio sam oba aparata na tripod i slikao u automatskom modu. Slike sa Samsunga su blagi uzas (preksponirane, boje nisu izbalansirane i sl.), dok su sa Canona neuporedivo bolje. A sto se tice manuelnog moda Ixus i nije neki sampion ali je Samsung katastrofalan. A i displej je mnogo bolji na Canonu.
Pre neki dan sam video neki Samsung od 6mpx koji kosta 350€ i iako ima displej od 2.5'' idalje je za klasu ispod Canona.
Ja nisam neki poznavalac fotoaparata ali nikada nebih nekome preporucio BenQ, Samsung, HP ili nedaj boze Mustek pored Fujia, Nikona, Olympusa, Sonya pa i Canona
Mislim da je bolje dodati dvadesetak € i kupiti neko "ime" u svetu fotoaparata, nego reći "za te pare je odlican"!
A sto se tice softvera za prebacivanje slika sa Canona meni na XP-u nije potreban. XP ga prepoznaje kao fotoaparat i mogu da prebacim slike. Ali nemoze da prebacuje nista osim slika na njega.
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke