Prikaz jedne poruke
Stara 15.12.2020, 9:53   #2670
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Po meni je najvecu gresku napravio marketing tim CdProject Reda, jer su prerano objavili onaj gameplay od 45min. Trebali su te godine samo obicni trejler da puste i to jeto, ali nisu mogli da izdrze da se ne pohvale sa gameplayom. Samo su trebali za nekih pola godine kada su bili Game Awards ili pocetkom te sledece godine na nekom od vecih dogadjaja da to prikazu.
Secam se da su i oni prilikom tog objavljivanja bili ono u fazonu "dal smo trebali", kao nisu sigurni dal ce se ljudima svideti a u stvari su se bojali upavo ovog da to sto budu prikazali bude ogroman zalogaj i da nece moci stici.

Jos jedna bitna i mozda krucijalana stvar koja ih je totalno s*****a je bila prva objava datuma izlaska, April 20. 2020. Sta mislite kako su se samo zaposleni osecali kada su shvaili da imaju jos nesto vise od pola godine da zavrse igru, pa nije im bilo sve jedno, jer im se po glavama vec motalo da ce da zaginjavaju i nece imati slobodnog vikenda 3 meseca.

Pogledajte u kakvom je stanju igra sada, a zamislite u kakvom je stanju bila u Martu ove godine. Umesto da je prvi datum bio za praznike 2020. pa onda bi mogli lagano da "zbog korone" odloze izlazak, i to samo jednom, nekih 3-4 meseca.

Ovako smo dobili previse sasecenu igru na svim poljima, jedva se drzi, kao da je na onim drvenim skelama koje su zalepljene trakom i u svakom trenutku sve moze da se srusi. Nije lep osecaj kada posle toliko godina cekanja, pumpanja hajpa, najavljivanja nekog ludila i revolucije dobijemo ovakav poluproizvod.

Ok mi je kao Baldurs Gate 3, lepo u early access pa ko hoce da igra neka igra, posteno. Ujedno zadovolje te nestrpljive igrace a pritom zarade odgorman novac, plus sto imaju dzabe testere i za nekih godinu dana kada izadje cemo imati savrsenu igru.

Ocekivao sam da ce biti bagovita igra na izlasku, ali nisam ocekivao da cu imati taj osecaj da igarm osakacen proizvod. Covece, pa kakav je to revolucionarni rpg kada svom clanu tima, saborcu, ne mozete da mu pridjete i da zapocnete neki razgovor sa njim, da razmenite neko misljenje vezano za kvest ili tome slicno, da mozda on ima neki kvest personalni u kom cemo moci da mu pomognemo. Ne, nego kao da igram faking Bioshock ili obicni Call of Duty gde su clanovi tima samo tu predefinisani bez ikakve interakcije.

Ljudi moji, pa Half Life kec je imao tu mogucnost da NPCu kazes "prati me", "ostani tu"... Neke bazicne komande. To je samo jedna od mnogih nedostataka koji kvare celokupan utisak. Daleko je ovo od bilo kakve revolucije zanra i cega sve ne.

edit:
Slobodno moze igra da se prebaci u "Akcione igre" podforum, jer ovo RPG-a nije videlo. Ako se rpg definise time sto neka igra ima skill tree ili dijaloge, onda molim vas prebacite Horizon Zero Dawn, Assassin's Creed, Batman Arkhanm serijal, Star Wars Jedi Fallen Order, Control... Sve to lepo po ovim kriterijumima mozemo da svrstamo u RPG znar i da stoji u temi za "RPG igre".

Evo sad vidim i TC: Division 2 je stavljen u "Akcione igre", pa ta igra isto ima levelovanje, skilove, perkove, crafitng... Igra je klasican instancirani MMORPG. Zasto je Diablo 3 vise RPG nego ta igra na primer ili Warframe?!

Poslednja ispravka: Vlajk@ (15.12.2020 u 10:08)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Andross (15.12.2020), filpan (15.12.2020), Leonida (15.12.2020)