Prikaz jedne poruke
Stara 3.8.2010, 12:18   #109
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogledah Srpski film i mogu reci da sam iznenadjen ali prijatno.
Iskreno nisam ocekivao puno od ovoga filma mislio sam da je sve samo propaganda,prenapuhanost i zatucanost naseg naroda kojem sve sto je drugacije odmah:lose,sokantno,zlo itd. Generalno mislio sam da je to samo jos jedan film oko kojeg se digla prasina a da vetra nema...
Zeleo bi reci da sam gledao Shumaherov film 8mm sa slicnom tematikom(po meni njegov najbolji film) a uzimajuci u obzir da je to film sa holivudskim budzetom sa poznatim glumcima mislio sam da nas film ovog tipa posebno u danasnjim vremenima nema sta da trazi pored filma kao sto je 8mm...Ali izgleda da sam pogresio...Film je zaista ok uzimajuci u obzir nase mogucnosti...Odlicna fotografija,dobar(''intrigantan'') scenario,solidni efekti i prosecna gluma cine da se film gleda u jednom dahu...Rezija je podbacila u nekim scenama takodje kao i neki glumci prvenstveno mislim na Katarinu Zutic takodje neke scene su jednostavno nepotrebne da ne kazem naivne(mislim na scenu sa ''probadanjem jednookog coveka")...Film je veoma hrabar posebno kada je nasa zajednica u pitanju,meni osobno nije bio ''previse sokantan''...takodje celo vreme mi je u glavi bila zamisao kako bi ovaj film uradili Quentin Tarantino i rodrigez da su se docepali scenarija to bi bio svakako spektakal i cisto sumnjam da bi ga neko tada osudjivo u zemlji Srbiji...
U svakom slucaju za kraj hteo bi reci da su moralne oblande jako tanke kada je nasa drzava u pitanju ali to je vec neka druga tema da ne idem u offtopic...
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
steve89 (8.8.2010)