Prikaz jedne poruke
Stara 4.11.2007, 1:28   #163
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Još nešto: jezik je izuzetno promenljiv, podložan izmenama. Rečnik u kome se kaže da je "zezati se" vulgaran izraz pisali su jezički stručnjaci koji su živeli u vreme kada se govorilo i "molim vas", "izvinite", "ljubim ruke" (), kada su se nepoznati oslovljavali sa "vi", itd., pa je (verovatno) i "zezati se" bilo ne baš pristojno. Danas, kad će vas (masna) psovka zaskočiti čim kročite u tramvaj, na ulicu, u kafić, "zezati se" stvarno nije ništa strašno i može se sa sigurnošću reći da će i daleko gore stvari ući koliko sutra u književni jezik.
U svakom slucaju interesantna prezentacija.Medjutim ono sto mene kopka jeste.Da neke stvari sto su se prije za uvredljivo shvacale ... kakve veze imaju za moje vrijeme...sto dolazimo opet do tvog zakljucka sa kojim se apsulutno slazem,a to je da su svi jezici skloni promjenama ,htjeli oni to ili ne.
"molim vas", "izvinite", "vi" se i dan danas koriste i zaista nema potrebe da ih stavljas pod navodnike....ali"ljubim ruke"to vec spada u domen proslosti sem ako se radi o svetovnim licima(popovima itd.)

Moj zakljucak bi bio : ono sto je u proslosti bilo...je...proslo,svrseno,takcka,basta.
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke