Prikaz jedne poruke
Stara 19.11.2012, 13:47   #5
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 11/2012 "Vitez medene zmije"

Razmisljao sam da li da se svadjam ili ne da ne i na kraju reko sta sad ...
Ja govorim o pozajmljivanju reci koje nemas (primer informatika, tehnicki izrazi uopste). Sto je nuzno i logicno. Izrazi u video igrama itd.
Ali ti govoris o "evoluciji" jezika kao o kulturnoj dominaciji. Da nasem izraze menjamo anglicizmima potpuno nepotrebno. Kao da smo pod prisilom, okupacijom. I da sutra dozivimo sudbinu Irske, Skotske gde vise ljudi govori Engleski nego svoj jezik. Ili da govorimo neke kreolske varijante kao bivse Africke kolonije. Kako nam je to tacno jezik zastareo ? Ne razumem. Jezik ne moze da izumre dok god smo zivi govoricemo Srpski. Kako ce to Srpski da izumre a ti da ostanes ziv ? I to je tuzno da nema emotivne veze sa jezikom, tradicijom, zemljom. Razumem prakticne potrebe ali tvoj stav da je jezik tup alat a poreklo verovatno nebitno je tragican.
Globalizam pricate o toleranciji, i kulturnom bogatstvu a ovako ubijate sve kulture, jezike i razlike.
Ne razumem ko vas bije po usima da se asimilirate, izumirete i takve gluposti. Odakle takve ideje da smo primitivni i da treba da "evoluiramo", tj. da se anglifikujemo, anglificiramo. kao germanizacija, rusifikacija samo Engleska varijanta. Prosto receno da postanemo Englezi ...
Engleski kao drugi jezik je odavno neki standard ali to nista ne menja u zemlji i nacinu na koji cu ja da govorim sa mojom babom, komsijom pisem pismeni zadatak u skoli itd.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
JohnnyNT (21.11.2012), Krilce (2.12.2012), Sass Drake (19.11.2012), tiho86 (19.12.2012), zdravkelja (21.11.2012)