Prikaz jedne poruke
Stara 1.8.2011, 22:08   #14
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: PC - moderna (gaming?) platforma ili 30 godina star frankenštajn na steroidima?

Po poslednji put odgovaram na postove trola godine.

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Jaoj. Bravo. Izvrćeš ono što ja kažem u pokušaju da od mene napraviš budalu (sic! Ne mogu ni da hoću. Neko drugi me je u tome već nadmašio). Osim ako je u pitanju nepismenost, ovo mogu da smatram samo kao trolovanje. Mislim, ako sam ja trol, ti si me prevazišao debelo. Citiraš mene a onda protumačiš izvrnuto.
1. Nigde? http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...0&postcount=22

To ti je bio glavni i osnovni argument zašto će razvoj igara za PC biti, navodno, napušteno u bližoj bućnosti. Glavni, naravno, pošto smo te u drugoj temi razbili što se tiče ekonomske statistike.

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
2. Ovo ja nisam izjavio. Molim citiraj gde sam to rekao.
Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
o bože. Ne uključuje low level programiranje? Nikad nisi čuo da programeri zarad performansi posežu za asemblerom i koriste SSE instrukcije kako bi ubrzali neke stvari u okviru engine-a? Znam ja šta se izbegava DirectX API-jem (ili bilo kojim API-jem). Problem je što su svi API-ji dobri na papiru i savršeni kao ideja ali u praksi nije sve tako sjajno i bajno. Koliko si puta video da u novijoj verziji nekih grafičkih drajvera navode kako su popravili problem sa nekom konkretnom igrom? Otkud sad to?
Uzgred u drugoj temi si tvrdio da se na PC-ju sve programira preko API-ja a da je na konzolama dominantno low level programiranje: http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=226

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
3. Izvrćeš moje reči ponovo. Nisam rekao da su serveri i superkompjuteri "neozbiljna platforma" nego da su istovetna platforma kao i desktop. Razlika između Xbox-a i (desktop) PC-a je veća nego razlika između (desktop) PC-a i nekog servera. Kad kažem "ozbiljna platforma" mislim na "ozbiljnu" i različitu platformu.
Serveri i superkompjuteri su istovetna platforma kao i desktop? Čekirano. Nema šta da izvrćem sve si sam rekao.

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
4. Cell si ti pomenuo. Cell je propao... To se na neki način može protumačiti i kao uspeh Cell-a.
Naravno da sam pomenuo, svako normalan u diskusiji o igrama pominje PS3 i njegov procesor. Ovo dalje što si napisao je takva papazjanija protivurečnih stavova (Cell je propao... sad im se više i ne čini toliko loše?!?)

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
5. Opet izvrćeš moje reči. Nisam rekao da je prelazak Apple-a na Intel procesore nebitan nego da je Microsoft suprotan primer te se Apple-ov primer ne može uzeti kao dokaz bilo čega. To važi i za Microsoftov primer. S druge strane, Apple fura ARM (opet RISC) na svojim ostalim uređajima.
ARM jeste RISC ali nema nikakve veze sa IBM-om ili Power PC procesorima. Nije ugrađen ni u jednu konzolu. Neka drugi čitaju šta si gore rekao i prosude.

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Za svoje namene su ozbiljne, da, ozbiljnije od PC-a. Čak se i iPad pokazao kao dobra platforma za igre. Ako ćemo da natičemo mak na konac, ni PC nije igračka platforma. To što mogu da se igraju na njemu igre je druga stvar.
Telefoni i tableti su ozbiljnije mašine od PC-ja? PC jeste, pored ostalog i igračka platforma, dokaz su desetine i stotine miliona ljudi koji se igraju na njoj. Mislim da si s ovim izjavio okončao svaku mogućnost da te iko shvati ozbiljno na ovom forumu.

7. Napisao si gore da ako je PC na tržištu igara na 43% to je propast jer nije većina. Napisao si i da, ako raste, a konzole u celini rastu brže to je takođe propast. Ja sam samo izvukao paralelu (znaš šta je "paralela", uzgred?) i pokazao takav način razmišljanja na drugom primeru.

U svakom slučaju, tvoje postove od sada ignorišem jer su provokatorski, nepismeni, bazirani na neznanju i gluposti (s čime se verujem, svi bolje upućeni korisnici Foruma slažu). Što trol zaprlja neka trol i čisti.

p.s. U kakvu situaciju dolazi korisnik koji bi pokušao da igra MSG4 na Playstation-u 1? U situaciju da je potpuni idiot, kao i vlasnik Pentiuma III iz 2000. koji bi da igra Crysis. Ali ne verujem da je bio i jedan takav slučaj na celoj planeti. Interesantan je mozak kome je ovo uopšte palo na pamet.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke