tema: [Android] Android aplikacije
Prikaz jedne poruke
Stara 19.7.2010, 18:58   #1
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Android aplikacije

Nadam se da ima korisnika Android platforme ta da ce ova tema sluziti za raspravu o Android aplikacijama.

Eve lista nekih mojih instaliranih:

Barcode Scanner - Za skeniranje barkoda i ujedno download Android aplikacija.

Currency Converter - Konverter valuta koji uporedjuje zadane valute preko interneta. Tako da je kursna lista up to date.

Ringdroid - Sluzi za sjeckanje pjesama kako bi bile zgodnije za ringing tone.

Shazam - Sluzi za prepoznavanje pjesme koju trenutno cujete. Par sekundi snima audio zapis te preko neta provjeri izvodjaca. Poredjenja radi, evo neke od pjesama sto mi je pronasao: Oakenfold - Redy Stady Go, Symmetry C - Brainchild, Immolation - Challenge The Storm, The Smashing Pumpkins - Perfect, Lamb Of God - BEating On Death's Door, Rammstein - Sone (jest da nije to ta pjesma ali je uzet dio od Rammsteinove pjesme), the Prodigy - Trick, Opeth - By The Pain I See In Others, Opeth - Weakness, Meshuggah - Combustion, Staind - Change, NAILS'i - Love Is Not Enought, Black Light Burns, Fabian Buch - Hello Hello, Type O Negative - Love You To Death, Bush - Evrything Zen.. Znaci, razni žanrovi. Kada je nasao Immolation i Meshuggah onda moze sve-.- hehe.. (doduse nista iz electro HC žanra)

Tricorder - Aplikacija koja prikazuje razne senzore. Pokazuje parametre X, Y i Z ose te mjeri gravitacionu sliu. Ima jos par pokazatelaj za koje nisam siguran sta znace.

MSN Talk

Note Pad - Kao i na racinaru. Aplikacija za spremanje tekstualnog sadržaja.

Real Player - Video i music player.

Google Skay Map - Gledate polozaj zvijezda u "realnom vremenu"l. Najbolj provjeriti preko youtubea o cemu se radi. Super stvar.

Task Manager - Sluzi za prikaz otvorenih aplikacija te "ubijanje" istih. Posjeduje i opciju za uninstal.

File Manager - Kao i explorer. Sluzi za manipulaciju sa fajlovima i folderima.

Media player - Sluzi za gledanje video sadržaja.

System Monitor - Pokazuje zauzece procesora, rama, interne memorije, memori kartice i kapacitete baterije.

Metal Detector - Kod mene ne radi bas sa svim metalim. Mozda zavisi od mobitela do mobitela.

Wallpaper Set & Save - Sluzi za postavljanje pozadina. MAlo je to kod androida drugacije te kada se slika postavlja iz galerije, onda sliku rezete/cropnete i u svakom slucaju bude malo mutnija. Sa ovom apliakcijom slika pozadine izgleda kako treba.

Layar - Da ne govorim previše, radi se o ovoj aplikaciji. Ja jos nisam uspio da nadjem lokacije koje prepoznaje ovaj program pa ne znam kako radi iz prve ruke.

WiFinder - Trazi WiFi izvore.

A potreban mi je, ako ne o zna, neki provjereni music player sa EQ. Ima ih par, mozda najpopularniji komercijalni "Audio player with EQ". Instalirao sma probnu verziju ali mi štopa.

Poslednja ispravka: jonathan (19.7.2010 u 21:06)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke