tema: [Android] Koji Sony telefon uzeti?
Prikaz jedne poruke
Stara 4.8.2013, 12:20   #34
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Koji Sony telefon uzeti?

Evo posle dva meseca koriscenja Xperie S (koja je uzeta nova), da iznesem utiske.

Spoljasnjost telefona mi se generalno svidja. Prednja strana je PERFEKTNA jer ima ekran boje kao i staklo (duboko crna) pa se ivice ekrana gotovo ne primete, sto daje extra wow efektan jer telefon deluje all black.

Ona lajsna sto svetli je takodje dobra stvar i svidja mi se. Zadnja strana je mogla i bolje da se uradi jer je nevidjeno losa plastika na njoj. Takodje i debljina telefona bi mogla biti manja ali ok, nije nikakva mana. Uglavnom telefon deluje sa tim prednjim "all black" staklom stvarno impresivno i stvarno muski.

Hardwer znate i njega necu komentarisati, sem baterije. 1750 mAh je po meni nedovoljno za ovakav telefon jer meni baterija jedva izdrzi ceo dan. Znaci svaku noc ga punim, od 8 do 14 na poslu ga najvise koristim i tada dodje do 40%. Ostatak dana malo umerenije, ali uglavnom oko 22h uvek mi izbaci logo punjaca jer baterija ode ispod 10%.

Druga stvar koja mi se ne svidja jeste punjenje baterije koje je neverovatno sporo. Na samsungu i apple-u to ide dosta brze. Obicno mu treba 5-6 sati ceo da se napuni, a kada ga dopunjavam nekad preko laptop-a, napuni svega par % za pola sata.

Ekran je stvarno super, bravia engine radi svoj posao. Visoka rezolucija i odlicne tople boje su stvarno impresivne. Uglovi gledanja su dosta losiji od samsunga i apple-a.

Kamera po danu pravi super fotke. Video takodje, u 720p i 1080p izgleda stvarno neverovatno sa automatskim autofokusom. Nocno slikanje je katastrofa, em se ne vidi nista od blica, em autofokus toliko masi, da je gotovo svaka slika zamucena.

Zvuk je dobar, kako na slusalicama, tako i na zvucniku.

E sad, za ove mane sto cu sad navesti, vise je kriv budjavi Android nego telefon.

Telefon iako ima jak hardver (dual core na 1,5 snapdragon), sistem radi kao da ima single core na 400 mhz. Google chrome strasno baguje, skype takodje. Instalirao najnoviji JB sistem, ne vredi. Dosta se greje telefon bilo kakvim pokretanjem neke osrednje aplikacije. Recimo gledam 480p snimak na youtube-u i on se toliko ugreje da ga ne mogu drzati u rukama. Instalirao sam jednu jedinu igru, a to je Real Racing 3, cisto radi testiranja hardvera. Igra radi glatko prvih 15-20 minuta i onda pocne strasno da sece kada se telefon ugreje. Zatim mi se par puta desilo da se telefon restartuje sam od sebe usled problema sa mrezom, pa mu dugme za pojacavanje uopste ne radi nedelju dana i kada sam kontaktirao radnju za reklamaciju, dugme proradilo samo od sebe. Ponekad mi se desi da kad snimam u 1080p formatu, fps se jednostavno spusti na 13-14 i video strasno sece. To nema pravila, pogasim sve aplikacije u pozadini, i nekada se popne na 17-18 fps, nekad na 15, a nekad dodje i do 11-12.

UI od Sony-a mi se svidja sem ikonica koje su mogli biti i bolje uradjene a ne kao na Symbian-u. Ali dobro, to je vec individualna stvar.

Hteo sam da isprobam Sony telefone, i isprobao sam. Utisci su generalno ok ali ocekivao sam malo vise. Losijem utisku je doduse vise doprineo Android koji mi posle iOS-a dodje kao prelazak sa konja na magarca.

devojka je uzela LG L7 II beli, i platila ga isto kao sto sam ja ovaj. Smatram da je Sony bolja kupovina od njega jer se vidi da je kvalitetniji telefon u svakom pogledu. E sad, LG Optimus 4X se moze naci na ~230e (koliko je i XS trzista cena), koja je ipak dosta superiornija od XS.

Uporedjujem LG i Sony jer ja to gledam ovako: Apple i Samsung se kolju za tron, dok se za trece mesto kolju LG i Sony.

Sada mi je plan da uzmem Sony Xperia ZL (po meni bolji od Z), i da vidim top ponudu Sonija, pa cu preci na LG i uporediti.

Da napomenem da sam pre ovoga imao iPhone 3G, 3GS, 4S, 5, Samsung S3, S4, note II (koristio dve nedelje jer sam se menjao sa ortakom za moj S3), i Evo sada XS, pa bi trebao jos da uzmem Xperia ZL, LG 4X, LG Optimus G2 (kad izadje) i da presecem i vidim sta je zapravo najbolje za mene.

Ali za sada je po meni Apple broj 1, Samsung je iza njega, zatim LG pa Sony.

La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke