Prikaz jedne poruke
Stara 7.8.2014, 8:08   #533
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Chrono Trgger je moj omiljeni jRPG iz puno razloga ali nikada nisam posebno obratio pažnju na priču, iako je skroz ok rekao bih da je manje više jRPG klasika. Mada sam ga prelazio u dahu, možda nisam popamtio sve detalje. BTW, Chrono Cross sam skoro počinjao na emulatoru ali mi se nešto nije dalo, za razliku od originala koji je bio ljubav na prvi pogled, pa ostaje na stand by do daljnjeg.
Isti problem i ja imam sa Chrono Cross-om... nikako da ga započnem


Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Nije ti Yonai spoilovao To the Moon, to je premisa igre, i to je bukvalno prvo sto saznas kada krenes sa igrom.

Inace, sto se mene tice - Syberia, definitivno.
Tačno, pazio sam da u svom postu ne iznosim previše detalja koji bi mogli da pokvare nečije igračko iskustvo

Inače, SIberia serijal već duže vreme imam na umu, pa čak i na hard disku, ali nikako da ga krenem... od kako uzeh PS3 nikako da se nateram da odigram nešto na PC-ju...


Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Slazem se u potpunosti sa svim sto si napisao. Najbolji Silent Hill za mene (igrao sam 1-4 i nesto malo Shattered Memories na PS2). Igra koja ima najbolju atmosferu, uz koriscenje sveta u svrhu smislenih simbola koji doprinose kompletnom iskustvu i dozivljaju price. U zavisnosti od izbora igraca moze imati tragican, komican ili ispunjujuci kraj. Masterpiece.
Jedan od najboljih soundtrackova ikada
SH2 je stvarno, ali stvarno genijalna igra. Posle toga se nikad više nisam vratio na Resident Evil u smislu horora. RE igram kao rekreativnu pucačinu iz trećeg lica. Ništa više od toga. Od Downpour-a sam očekivao dosta, jer sumorna kiša u takvom okruženju može sjajno da se iskoristi u smislu atmosfere... ali avaj... Vatra studio se pošteno ugasio od te kiše. Bolje da se nisu ni hvatali tako krupnog zalogaja. Nadam se da će se SH serijal ili vratiti korenima ili evoluirati u nešto dostojno svog imena.


Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
BTW, skoro sam presao indie naslov Lone Survivor, kako je igra dobra, najbolji moguci omaz dvojci, koji je cak prevazilazi u survival elementima. Isto tako dobra prica...
Taj naslov sam pre neki dan merkao na torentu


Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Za TLoU smo se vec slozili, ali za Heavy Rain ne bih rekao da je igra toliko dobra, da bude medju najboljima. Igru vise krasi dobra atmosfera, teske odluke tokom igranja
Spoiler za Nista mi teze nije bilo nego:
kad sam sam sebi morao da odsecem prst, uhhhh
i posledice ukoliko ne iskoristis prave reci u dijalogu sa likovima. Igrao sam je i svideo mi se pristup kao i sama prica. Stvarno pomalo neocekivan rasplet.

Pa eto, mene je Heavy Rain fascinirao zato što je drugačiji i zato što je kraj bio takav kakav jeste Inače, danas ću da počnem i onaj DLC Taxidermist, baš me zanima kako su to narativno odradili


Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Moja lista:

Planescape: Torment

Bioshock

Metal Gear Solid 2 i 3:
Sada mi je u planu i jedan epski quest - da pređem sve MGS igre od prvog PSX naslova pa na ovamo. Kupih nedavno MGS Legacy Collection... ima da se razvalim od toga Moram malo da obnovim i dopunim gradivo. Isto tako sam raspalio i Uncharted trilogiju pre par meseci... i prešao sve tri u dahu

Kako je samo dobro kada tako godinama zaobilaziš jednu platformu i onda kad raspališ po tome, imaš sve u paketu i to u GOTY verzijama


Generalno, igre su postale medij koji debelo parira, a povremeno i prevazilazi filmove, knjige i ostale tradicionalne oblike umetnosti.

Igre su postale umetnost novog, digitalnog doba, a za onog ko upotrebi termin "igrica" imam samo jednu poruku - takve ubijam na mestu

Šalim se naravno, ali što jeste jeste - u gaming svetu ima neverovatnih bisera. Popodne ću da prošvrljam po svojoj kolekciji, pa ću da preporučim još ponešto sa iznimno dobrom pričom.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke