Prikaz jedne poruke
Stara 9.4.2008, 11:50   #15
NSadian
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Klub obožavalaca stripa
Poruke: 263
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 126 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Problem sa povezivanjem mp3 playera sa kompom

E ako ovo ne pomogne, poslaćeš mi plejer poštom da ga definitivno sredim .

Pronašao sam jedan članak koji bi ti mogao pomoći, pa ću ti preneti čitavu opisanu proceduru.

Naime, radi se o manuelnoj instalaciji novog firmware-a koja je izvodi iz nekoliko koraka:

Jedna od glavnih stvari bi bila da imaš WMP 10 nikako WMP 11. Znači deinstaliraj jedanaesticu potpuno i ukloni bilo koje njene zaostale fajlove.

Nakon toga osnovna procedura bi bila da skineš odgovarajući drajver za T20 sa ovog sajta (na primer 0x4102_0x1114_N_ENG) raspakuješ u neki direktorijum, potom povežeš iRiver sa PC-jem, nakon toga bi trebalo da ti iskoči iRiver T20 prozor ili da sam ideš na My Computer > iRiver T20 > Data.

Trebalo bi da postoji taj folder Data. Ukoliko umesto foldera data stoji "FAT16 system", to znači da su još uvek aktivne neke instance WMP 11-ke. Njih ćeš ukloniti tako što ćeš iz Add/Remove prozora deinstalirati program/proces "Windows Media Format Runtime 11". Nakon toga ponovi sve ove navedene korake i sada bi pod T20 trebalo da se nalazi folder Data.

U njega ćeš prekopirati fajl T20_MTP.HEX koji si prethodno raspakovao iz onog skinutog firmware-a.

Nakon toga isključi plejer iz USB-a i on će automatski započeti apdejt. Ukoliko se zaglupi, upotrebi spajalicu i hardverski ga resetuj, postoji rupica za reset odmah pored USB porta na plejeru.

Nakon toga bi plejer trebalo da bude prepoznat i od strane PC-ja, odnosno WMP 10-ke, a i program za automatski apdejt će ga prepoznati.

Takođe nakon što završiš manuelni apdejt, možeš ponovo instalirati WMP 11, sada bi trebalo da radi.

Originalni članak možeš pronaći ovde.

Pozdrav i javi kako je prošlo
NSadian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NSadian na korisnoj poruci:
Partybreaker (9.4.2008)