Prikaz jedne poruke
Stara 27.10.2007, 16:48   #115
goran92_tl
Novi član
 
Član od: 27.10.2007.
Lokacija: Titel , Vojvodina
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku goran92_tl Slanje poruke preko AIM-a korisniku goran92_tl Slanje poruke preko MSN-a korisniku goran92_tl Slanje poruke preko Yahooa korisniku goran92_tl Slanje poruke preko Skypea korisniku goran92_tl
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Neznam ali ja sam uspeo da se konektujem preko Wlana laptop i dekstop . N laptopu imam neku wlan karticu a na dekstopu imam AP i antenu i na podesavanjima na AP imam da biram opcije i izabrao sam opciju 1na1 i sve radi i to dobrom brzinom , ma da mislim da je najbolje umrežavanje UTP kablom direktno.
Citat:
ro@drunner kaže: Pregled poruke
Ovako.........
U pitanju je malo stariji desktop na 1GHz i laptop. Imam Telekomov ADSL i onaj njihov Hauwei router. Oba su kompa povezana na net. Desktop preko USB-a, a laptop preko LAN-a. Oba imaju wireless kartice. E sad hteo bih da ih povezem preko Wlana.
Mucio sam se i mucio..... dok mreza nije najzad proradila. Medjutim mogo mi sporo ide prenos podataka do 900 kb/s. Zbog cega tako sporo????????????
Da nastavim.... slucajno sam skontao da mi mreza radi i kad su mi wlan kartice ugasene . Naime uspeo sam da ih povezem preko tog telekomovog routera . E sad ako je to max brzina sa ovom kombinacijom, onda bi radije WLAN, da nisam dzaba kupovao tu karticu za desktop, i znam da moze brze jer sam na isti nacin bio umrezen sa komsijom (samo je druga kartica u pitanju). A sad nece ne razumem. Laptop je konektovan na mrezu, ali ne vidi desktop, a desktop ne moze ni da se konektuje na mrezu. Pingovati ih ne mogu ni kad su iskljuceni firewall-ovi. Kad ukljucim wlan karticu na desktopu taj utility od kartice pocne da vuce mnogo od procesa sve dok mi ne blokira citav komp.
Ovo moje umrezavanje (muke) traje vec nekoliko meseci i stvarno mi ponestaje vise ideja, svaka nova ideja dobro dosla.............

Poslednja ispravka: goran92_tl (27.10.2007 u 17:02) Razlog: ispravka
goran92_tl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke