Prikaz jedne poruke
Stara 31.1.2017, 11:11   #15
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Preskupe kompjuterske periferije

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Ne, nije jos jedna tema domacim cenama pricam globalno.
Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Enivej jos jedared pricam o cenama globalno, ne domacim u Srbistanu.
Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
A sto ti racunas da je Srbija jako bitan faktor sto se tice prodaje ?
..............................
@Bryan Fury

Jbg ako stvarno kupujes koncertni klavir od 200k moras da uzmes u obzir da su morali da utepaju par slonova za dirke, da je pravljen od ruzinog drveta koje na kubik kosta kao bubrezi vecine aktivnih clanova ovog foruma, da se radi rucno, jako dugo, da smotani tesar ima vise prstiju nego sto na svetu ima majstora koji mogu da prave tako nesto.

U svakom slucaju ne proizvode se masovno.

Za razliku od prekidaca, senzora I plasticnih kapica za dirke. Mislim jasni su meni ljudi (I ja sam medju njima) koji daju 200 evra za misa i tastaturu, meni nije jasno kako npr. corsair nije rekao bes ovo drzimo 15% ogromnog trzista daj da smanjimo cene 50%, oborimo akcije razera i kupimo 51% bwawhahahah! (sto se manje vise desavalo konstantno kod "skupih hobija", Yamaha vs. Korg npr, ili 70tih kad su ljudi davala po 5k dolara za HI-Fi sisteme.)

Sto se ekskluzivnosti tice, kad kupujes nesto eksluzivno to uglavnom ukljucuje neke ekskluzivne materijale, ogranicena izdanja, komplikovan proces proizvodnje. Ekskluzivno u hi-end periferije svetu je aluminijumsko kuciste, materijal koji kosta manje od 2k dolara na tonu i neverovatno je lak za obradu. Ili stvari tipa super-mega giga selne I kolena za custom vodeno hladjenje, koja su bukvalno 100x skuplja od apsolutno identicnih po procesu proizvodnje samo provljenih za mnogo vece pritiske i gore uslove delova koji se koriste u vodovodu, klimatizaciji, pneumatskim pumpama i slicno.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke