tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 7.8.2016, 11:07   #2504
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ali ljudi nazovi spijuniranje je pocelo od kada je izmishljen prvi fixni telefon, sta vas konkretno brine?
Jedno je kada to rade državne bezbednosne službe, a sasvim drugo kada to radi privatna kompanija. Pritom, FUP i EULA nisu niti mogu biti jači od zakona neke države. I treće i najbitnije, a već sam pisao pre par poruka, ako je nešto besplatno, ti si proizvod i meni alternativa za besplatno hostovanje domenskog emaila jeste da plaćam godišnje 50 - 100€ za hostovanje mailova, a čak i taj plaćeni ne može da se meri kvalitetom sa GMailom i svesno pristajem na to da mi Google bleji u poštu. U stvari, svako ko ima anti spam i anti virus zaštitu dopušta da mu neko/nešto bleji u poštu.

E sad, ako ja zaista hoću da pošaljem nekom nešto ultra tajno, koristiću pgp ili slati true crypt attachmente, ali ja lično za tim do sada nisam imao potrebe.

Sa druge strane, Windows se em plaća em još špijuniraju i prikupljaju podatke koje po defaultu dele sa svojim partnerima. Dakle, ne sa bezbednosnim agencijama (dele I sa njima, ali po zahtevu), već i sa svim drugima koji su voljni da plate $$$ Microsoftu i dobiće podatke na dlanu. Ovo se na primer krši sa našim zakonima, ali ajde.

Neko spominje da je mobilni intimniji? Intimniji za šta? Ako slikaš svoj penis/vaginu i to deliš sa drugima, da, jeste intimniji, ali ja svakako ne koristim mobilni za plaćanje računa, robe i usluga, niti bih koristio OpenVPN za pristup računarskim mrežama koje održavam da moram da imam Google services i aplikacije koje rade isto što i MS. Takođe, ne držim svoja privatna i poslovna dokumenta u telefonu.

I na kraju, Windows 10 (osim u ent ltsb) varijanti je nepouzdan i tačka. Nikad ne znaš da li je i kada da se instalira neki update, aplikacija koju nisi ni tražio niti ti treba, kada će ti restartovati komp i da li će taj update ili upgrade da ti onesposobi računar.

I da, odgovor je na to kao - pa stavi Enterprise verziju, server 2012r2/2016, WSUS i onda sam kontroliši update. Nek vam je sa srećom da to prenesete poslodavcu kome je do juče sve normalno radilo, a koji sada mora da pukne par hiljada € da bi imao istu stvar što je imao pre Windowsa 10. Pod uslovom da je dovoljno veliki za ent verziju.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke