Prikaz jedne poruke
Stara 27.5.2014, 10:23   #12
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Nemoj nikad da se vezuješ za jednu tehnologiju u okviru IT-a. Uvek imaj u glavi više stvari. Ako ti sad misliš da je Java neka nauka pa da ćeš ko zna kakav trud morati da uložiš da se specijalizuješ za to, veruj mi nije ništa specijalno. Ako si ti prošao C/C++ na laganicu ti si već u prednosti nad velikom većinom konkurencije na tržištu i to po bistrosti , samo jbg, ova prednost se ne stiče učenjem nego je ili imaš ili ne . Savetujem ti da sam čačkaš i istražuješ razne programske jezike i tehnologije do one granice kad smatraš da si postigao ono što te je zanimalo (razumeo si kako stvar funkcioniše, to jest skrozirao si je ). S vremena na vreme čitaj po netu o raznim tehnoogijama, čitaj tutorijale, reference, ako ti nešto nije jasno kako radi, čitaj source kod ako ima, probaj to minimalno da rekreiraš u svom hobi projektu.

Ja sam sad pri kraju osnovnih studija, svašta sam radio za sebe, deo toga sam i iskoristio kao projektne radove (koji su daleko premašivali očekivanja ). Izdvojiću dva iskustva koje ja smatram mojim najvećim win-om. Pre početka letnjeg semestra pre dve godine počeo sam da pišem parser za programski jezik (kao mini C#) jer me to zanimalo. I baš u letnjem semestru bio predmet Programski jezici. Negde u drugoj polovini semestra profesorka nam predstavlja mogućnosti za projektni rad, pita jel neko razmišljao šta bi mogao da pravi, ja se javim i kažem da sam ja skoro završio rad, i bio sam jedan od retkih koji je završio rad do junskog roka i upisao 10. A drugo iskustvo je iz predmeta koji nije programerski, nego matematički. Trebao da se radi seminarski rad, šablonski (malo računanja malo MS Project-a). Tad me zanimao LaTeX, i rešim da napravim taj rad u LaTeX-u, sa dosta matematičkih formula, tabela, par dijagrama (grafovskih) i gantograma (sve to može u LaTeX-u) i skroz na ćirilici. Dođemo ja i kolega na odbranu, asistentkinja kaže da će prvo svakom da pogleda pa da nam da još neki dodatni zahtev da uradimo (na računaru). Došla do nas, otvorila štampan rad, listala stranu po stranu, zatvorila i bez reči napisala maksimalne bodove, oduvala ju estetska lepota dokumetna .

Zato uvek budi zainetresovan za sve i svašta, možda zatreba. I budi veseo, nemoj da se brineš previše, mi forumaši u tebe verujemo i znamo da ćeš se snaći.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ivan90BG na korisnoj poruci:
doctor (28.5.2014), voodoo_ (28.5.2014)